Політолог називає кілька причин, через які обмежують спілкування Тимошенко в колонії.
«По-перше, вона в поганому стані і звичайно, якщо приїде певна незалежна експертиза, то це одразу викличе міжнародний скандал. По-друге, коли до неї не пускають її соратників, то таким чином її ізолюють від політичної діяльності. Одна справа ховатися в Межигір’ї і ізольовувати себе від країни, інша справа – утримання в тюрмі. Звісно, це порушення. Проте таким чином влада намагається, щоб Тимошенко, як Ходорковський в Росії, не мала доступу до суспільної думки, до інтернету, до політичних соратників. Це модель відношення Кремля до політичних діячів. Це суто практика Путіна. І вочевидь, це буде продовжуватися. Влада зробить так, щоб Тимошенко не впливала на політику», – вважає Небоженко.
Однак, за словами експерта, нинішня влада наївно думає, що про Тимошенко забудуть, а голоси БЮТ на виборах перейдуть до Партії регіонів.
«Якщо хтось в Адміністрації президента думає, що про Тимошенко забудуть, БЮТ розвалиться, а голоси БЮТ перейдуть Партії регіонів, і вона нарешті отримає свої 30 % голосів на демократичних нефальсифікованих (наголошую!) виборах, то це дуже наївно. Люди не прийдуть голосувати за Партію регіонів, вони вже розчарувалися у цій політичній силі. Вони будуть шукати альтернативу, є Тимошенко чи ні. От в чому головна проблема, тому вони дарма її повільно, але наполегливо, вбивають, позбавляючи її медичної допомоги, контактів, спілкування, можливості працювати тощо», – пояснив політолог.
Хоча цілком очевидним, за його словами, є той факт, що перебування Тимошенко за гратами не пішло на користь її політичній кар’єрі.
«Насправді сам факт її арешту і несправедливого суду є головним політичним вкладом в рейтинг і повагу до Тимошенко. Зрозуміло, що сама Тимошенко вже не може здійснювати повноцінні лідерські функції, так як це було, коли в неї був великий апарат, купа радників, і вона впевнено йшла до влади. Тобто факт несправедливого арешту і те, що її кинули у тюрму, сильніше політизує її прихильників і суспільну думку, ніж сама інтелектуальна діяльність Тимошенко. Якщо пам’ятаєте абсолютно невпевнений її лист на підтримку закону про вибори, дуже протирічний лист. А наступний – про висунення моральних лідерів у якійсь аморфній партії. Це дуже невдалі політтехнологічні рішення. У такому сенсі тюрма не пішла їй на користь», – аналізує Небоженко.
У той же час, незалежних іноземних медиків, якщо і пустять до Тимошенко, то ще не скоро, додає експерт.
«Я думаю, що тягнутимуть довго і наполегливо. Не скоро канадці, американці чи австрійці опиняться тут. Це також конфліктна ситуація. Втім, на мою думку, ми побачимо ситуацію, коли якийсь маленький тюремник скаже, що мовляв йому начхати на рішення Кабміну чи прокуратури, які дозволили канадцям обстежити Тимошенко. Всі розводитимуть руки і казатимуть, що нічого зробити не зможуть. Це глухий кут як для Тимошенко, так і для влади. З одного боку, Тимошенко вже не може вийти звідти (з тюрми – Ред.) зламана, з іншого – влада не може погодитися з тим, що зробила величезну політичну помилку. Єдиний вихід – посадити її на літак і відправити в ту ж Канаду, нехай там її лікарі оглядають. Це такий радянський спосіб, про який я вже неодноразово говорив», – прогнозує експерт.