Політолог: влада тимчасово “вимкнула” тему референдуму заради “антифашизму”

29 Травня 2013, 12:38

Коментуючи питання, чому «затихла» тема проведення референдуму в Україні, експерт зазначив, що «політтехнологи ПР час від часу закидають в суспільство різні теми, щоб перевірити, як воно поводиться».

«Зараз вони відпрацьовують тему фашизму-антифашизму. Тому не хочуть перебивати іншою темою… Тема референдуму робилася з таких сюжетів, які влада «вмикає», коли суспільство починає занадто негативно ставитися до результатів її діяльності. Як тільки певні провали в економіці чи політиці, тут же «вмикається» певна зміна: чи питання територіального устрою, чи референдуму, чи податків тощо. Маємо справу з людьми, котрі маніпулюють важливими для суспільства темами, але при цьому не збираються нічим серйозним займатися», – заявив Небоженко.

Як зауважив він, влада швидко змінює теми для маніпуляції, щоб уникнути формування негативного враження з однієї з них.

«Для цього є ще примітивні таблетки – «шустеризація» ЗМІ. Закидається певна тема, проводиться певна подія, а потім влада використовує її для дезорієнтації населення через ток-шоу Шустера», – вважає політолог.

Небоженко переконаний, що тему референдуму тримають на осінь.

«Коли відбудеться загострення політичної боротьби, потрібно буде вирішувати питання вступати в Євросоюз чи Митний союз. У цій ситуації така тема як референдум, що може бути загрозою демократії, якраз буде доречною», – зазначає експерт.

Тема референдуму, як зауважує Небоженко, – дуже небезпечне зброя для будь-якої влади.

«Це дуже небезпечна зброя для самої влади. Я боюсь, що референдум тягнутимуть до президентських виборів і його можуть поєднувати з виборами президента. І тоді на референдум залишать тему, з якою погодиться суспільство, в крайньому випадку ядерна група електорату Януковича. Крім цього, референдум – це ж демократія прямої дії, не просто вибори .Це пряма відповідь кожного виборця на певне питання, що сильно збільшує політичну нестабільність в країні», – додав він.

Як відомо, у листопаді 2012 року Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум, який визначає, що президент проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених Конституцією та законами України вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Нагадаємо, 25 квітня депутати трьох опозиційних сил звернулися до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) з оскарженням закону про референдум, прийнятого в листопаді 2012 року. В опозиції вважають, що за допомогою референдуму президент Янукович прагне змінити політичну систему країни та зміцнити свою владу.

ВАСУ не взяв звернення до розгляду. Згідно з рішенням ВАСУ, це питання підлягає розгляду у КС.

В опозиції заявляли, що звернуться зі скаргою щодо закону про референдум до Конституційного суду України та до Європейського суду з прав людини.

Позначки:

читати ще