За словами політолога, основна мета – обмежити політичні контакти Тимошенко.
«Звісно, існують проблеми зі здоров’ям. Про це неодноразово заявляє Власенко, і з офіційних коментарів це випливає. Однак, проблема не в цьому. Я думаю, що головна мета – обмеження політичних контактів, політичну комунікацію. Адже сенс комунікації не в тому, що Тимошенко щось сказала своєму оточенню (в листах – Ред.), а в тому, яку інформацію і від кого вона отримує. Ми ж не знаємо, хто інформує Тимошенко про нинішні проблеми всередині «Батьківщини» чи БЮТ, про реагування опозиції на її листи тощо. Я думаю, що вона все ж таки не має повноцінної інформації про ситуацію в своїй партії і в опозиції», – вважає Фесенко.
Водночас політолог вважає, що для Тимошенко також намагаються створити «класичний режим ув’язнення».
«Вочевидь, для влади важливо не створювати ще й черги відвідувачів, аби колонія не перетворилася в так би мовити політико-терористичний об’єкт. Щоб Тимошенко не здійснювала там прийом з особистих і політичних питань. А отже, справа не тільки в тому, щоб максимально обмежити її контакт із зовнішнім світом, щоб вона не отримувала повноцінної інформації щодо стану справ в «Батьківщині» чи опозиції, а ще все ж таки забезпечити такий класичний режим ув’язнення. Зрозуміло, коли багато відвідувачів, людина по-іншому себе почуває (у в’язниці – Ред.), спрацьовує чинник спілкування чи своєрідної соціалізації. А їм треба підтримувати такий класичний режим ув’язнення, щоб вона це також відчувала», – пояснив Фесенко.
На запитання, наскільки ефективно виконують функції комунікаторів між Тимошенко і опозицією її адвокат Сергій Власенко і дочка Тимошенко Євгенія, експерт відповів:
«Певною мірою, я думаю, що вони цю функцію виконують. І Євгенія, і Власенко користуються довірою Тимошенко. Інакше він би не був її адвокатом. Проте треба пам’ятати, що відвідування обмежені в часі. Звісно, під час зустрічі вони спілкуються не тільки щодо політичних питань, а й суто юридичних. Крім того, для адвоката дуже важлива інформація про її стан здоров’я, умови перебування. Це також займає час. Тому він виконує цю функцію частково. Думаю, що Євгенія трохи більше виконує функцію такого політичного комунікатора, але знов таки виникають і суто родинні справи, необхідне й особистісне спілкування».
Втім, щодо дозволів на відвідування Тимошенко міжнародними високопосадовцями, то політолог вбачає у цьому вкрай велику необхідність.
«Я думаю, що треба пускати. У даному випадку ситуація зовсім інша. Йдеться про престиж країни, а також про розгляд цієї справи в Страсбурзі. Якщо країна, яка вже і так занадто себе зганьбила в цьому питанні, обмежуватиме у відвідуванні (Тимошенко – Ред.) представників міжнародних, правозахисних організацій або, наприклад, перешкоджатиме залученню лікарів із закордону, працюватиме проти інтересів України і ще більше посилюватиме критичне ставлення цивілізованого світу до справи Тимошенко і до нинішньої української влади», – заявив політолог.
Однак, за його словами, хоч дехто з нинішньої влади розуміє це, однак, «хочуть максимально закрити цю справу від сторонніх очей, зокрема і від очей Заходу».
Нагадаємо, 17 січня народні депутати від БЮТ Ольга Боднар та Олена Шустік не змогли відвідати Юлію Тимошенко у Качанівській виправній колонії, хоча й отримали дозвіл на відвідання.
Пізніше посол Франції з прав людини Франсуа Зімере заявив про намір відвідати Тимошенко в колонії.