«Розв’язання цього конфлікту вже найближчим часом я не очікую. Або зроблять це суто формально», – вважає Фесенко.
«З точки зору заявлених політтехнологій, думаю, вони будуть діяти таким чином: робити більш-менш демократичні заяви, але все ж таки зберігати реальні обмеження. Будуть пояснювати: вибачте, у нас судова система незалежна, і Нацрада – незалежний орган, президент не на все впливає. Зрештою власники кабельних мереж самостійні – це їхній бізнес. І до виборів, і певний час після виборів, хоча б тижні два, вони все таки збережуть ці обмеження (на трансляцію ТВі – Ред.)», – припускає експерт.
«У деяких регіонах ТВі можуть повернути в кабельних мережах, де це особливо не вплине на розподіл виборчих симпатій – на сході, на півдні України, хоча там якраз владу це дратує», – додав Фесенко.
За словами Фесенка, після виборів певні обмеження щодо трансляції ТВі можуть зберегти на випадок протестних акцій, у ході яких ТВі може стати транслятором опозиційних протестних дій, як у 2004 році це робив «5 канал».
«По Києву, де це принципово важливо, оскільки тут ТВі може зіграти ту ж роль, що і «5 канал» 2004-го, можуть зберегти нинішні обмеження», – заявив Фесенко.
Нагадаємо, наприкінці серпня керівництво ТВі заявило, що транслювати телеканал відмовилося вже понад 60 провайдерів в регіонах.
8 вересня акції на захист свободи слова і телеканалу TВі пройшли по всій Україні.
17 вересня президент Віктор Янукович доручив Нацрадіз питань телебаченнярозібратися із ситуацією щодо телеканалу ТВi.У цей же день Нацрада пообіцяла за два тижні розібратися з відключенням ТВі.
Телеканал ТВі заснований в 2008 році. Аудиторія телеканалу – близько 8 млн глядачів.
Читайте також «Відмазки» операторів кабельного ТБ щодо ТВі: нездоланні технічні проблеми, «глядачам нецікаво», «дивіться в інтернеті»