Політолог: Від перемир’я на Грушевського виграла опозиція

17 Лютого 2014, 14:42

 «Компроміс – це така річ, коли всі виграють. Очевидно, що без компромісу могли програти більше усі сторони. Проте буде багато невдоволених і розчарованих таким результатом, особливо з тих груп осіб, які радикально налаштовані. І завжди є небезпека перехоплення ними ініціативи», – зазначає Карасьов.

За його словами, зараз гра стає більш складною і тактично продуманою.

 «Тут потрібен фах і вправність. Інакше – те, що було 19 січня може здаватися лише легкою репетицією більш драматичних подій», – наголоcив Карасьов.

Він назвав три головні ознаки виграшу опозиції.

 «Опозиція виграла час, який необхідний опозиції для того, щоб перегрупувати сили, зміцнити позиції у парламенті й чекати на погіршення економічної ситуації, з якою не справиться новий уряд Януковича-Арбузова. І десь у вересні-жовтні – зробити захоплення влади. Одночасно опозиція буде намагатися через парламент розхитувати режим. Також вона може спробувати здійснити конституційне захоплення влади, повернувшись до Констиції 2004 року, що буде означати остаточний демонтаж президентської вертикалі», – підкреслив Карасьов.

Ще один виграш опозиції у тому, що вона відновлює контроль над Майданом.

«Останнім часом радикальні групи й сектори працювали в автономному режимі, що, у свою чергу, привело до посилення мілітаризації Майдану. Це вело до його некерованості та часткової дискредитації мирного протесту», – вважає Карасьов.

По-третє, розблокування Майдану показало політичну здатність опозиції виконувати домовленості.

«Це остаточно легімітизувало опозицію як альтернативу нинішній владі в очах західної спільноти та лідерів ЄС. Якби вона втратила керування Майданом, то у Європи виникли б проблеми, як і кого і в який спосіб підтримувати у громадянському й політичному протистоянні в Україні», – зазначає політолог.

На його думку, вчорашнє велелюдне віче показало, що іншої опозиції чи інших лідерів Майдан не має.

«Так, Майдан із певною пересторогою підтримує опозицію. Але протест залишається поза конституційним козирем, ресурсом опозиції в її більш довготривалій, більш складній грі з нинішньою владою. Майдан залишився резервом у подальшій грі з владою», – переконує Карасьов.