Політолог: в об’єднанні тушок не зацікавлені ні влада, ні опозиція

4 Липня 2013, 17:40

«Якби вони вступали до фракції Партії регіонів, було б очевидно, хто виступає ініціатором цього процесу. Це дискредитувало би таким чином і ПР. А так зручніше зробити їх позафракційними чи створити окрему групу», – вважає він.

Втім, Якименко переконаний, що у створенні консолідованого об’єднання тушок не зацікавлені ні влада, ні опозиція.

«Якщо з’являється єдиний центр тушок, піднімається їхня вага і впливовість в парламенті. Чи це потрібно? Вочевидь, ні. Тому очевидно, що простіше мати справу з конкретними депутатами і забезпечувати їхнє голосування чи неголосування на особистих контактах, ніж мати справу зі структурою, хоча і аморфною, але якимось чином централізованою. Це не влаштовує ні більшість, ні опозицію», – зазначив Якименко.

Натомість директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко не виключає об’єднання тушок.

«Відбувається підготовка до формування фракції чи парламентської групи з тушок, котра братиме на себе голосування за антинародні закони. Не зважаючи на дискредитацію парламентаризму, і Янукович, і Азаров прекрасно розуміють, що брудні справи треба робити чужими руками. А в тушок немає відповідальності, вони – публічні парламентські раби», – заявив Небоженко.

Експерт також підкреслив, що вихід депутатів з опозиційних фракцій насамперед деморалізує опозицію.

«А також це показує низьку якість депутатського корпусу, а отже, на цьому фоні президентська влада виглядає краще, ніж парламентська», – додав експерт.

А те, що тушки не входять до провладних фракцій, Небоженко пояснює тим, що  різні групи більшості змагаються за вплив на таких депутатів.

«Вихід депутата з опозиційного табору, як правило, пов’язаний з тиском зі сторони правоохоронних органів чи вирішення його фінансових проблем. Ті, хто це роблять, хочуть, щоб тушки їм підкорялися. Зауважу, що у більшості є різні групи впливу, кожна з яких проявляє свій вплив на тушок», – зазначив політолог.

Нагадаємо, впродовж цієї сесії Верховної Ради, котра завершується 5 липня з фракції "Батьківщина" вийшло шестеро депутатів. Ще одного депутата «Батьківщина» сама виключила з фракції. Ніхто з них поки не вступив в іншу фракцію.