«Навіть якщо оголосити надзвичайний стан, то хто його буде реалізовувати? Не думаю, що влада має такий інструмент, що може реалізувати цей сценарій. Тим більше, в Єгипті 30 років надзвичайний стан і це не врятувало Мубарака», – зазначив експерт.
«Надзвичайний стан зокрема обмежує права на мирні зібрання. А хіба це заспокоїть людей? Вчора суд прийняв рішення, що на Майдані не можна мітингувати. Хіба дослухалися до нього?», – додає він.
Крім цього, зауважує Карасьов, введення надзвичайного стану – не європейських шлях розв’язання проблеми.
«Навіть Путін чи Лукашенка не вводив надзвичайний стан. Цього не варто робити як з іміджевих, так і з технологічних підстав. Іміджево це просто вбиває Україну і будь-яке демократичне сприйняття. Та й технологічно це реалізувати важко. І по-третє, це не вихід для Януковича. Для нього вихід – це діалог з протестувальниками і опозицією», – вважає політолог.
Він не виключає продовження силового сценарію розгону Майдану, хоча впевнений, що білоруський сценарій Україні не загрожує.
«Вчора біля Адміністрації президента бачили розігрування білоруського сценарію, на кшталт грудня 2010 року, коли провокатори штурмували адміністрацію, що потім дало підстави Лукашенці посадити опозиціонерів, закрутити гайки і налякати суспільство радикалами-опозиціонерами. Але для того, щоб реалізувати цей сценарій, в Україні не було і немає умов. По-перше, потрібно контролювати медіа, щоб робити відповідну картину і лякати нею обивателя. По-друге, потрібно, щоб не було опозиції. В Білорусі є опозиціонери, але легальної опозиції немає. А відповідно в них немає депутатської недоторканості. І по-третє, в Україні все ж таки немає таких силових структур, які б могли діяти як в Білорусі чи у Путіна», – зазначив Карасьов.
На думку директора політико-правових програм Центру Разумкова Юрія Якименка, «влада може застосувати білоруський сценарій, проте цього українці їй не подарують».
«Спробувати застосувати білоруський сценарій влада може, адже для цього є всі ресурси. Але вже те, що ми побачили на протестах, засвідчує, що влада наштовхнеться на дуже високий спротив. Це може перерости у серйозний (не кажу катастрофічний) силовий конфлікт. Так що перш, ніж застосовувати білоруський сценарій, влада повинна розуміти, що це дуже серйозний виклик», – наголошує Якименко.
Нагадаємо, раніше опозиція заявляла, що президент Віктор Янукович планує скликати Раду національної безпеки і оборони України і ввести надзвичайний стан в Україні. Також з'явилася інформація про можливість ініціювання введення надзвичайного стану в країні рядом облрад на позачергових сесіях в понеділок.
У свою чергу Азаров через прес-секретаря передав, що питання надзвичайного стану поки "не піднімалося".
Голова Верховної Ради Володимир Рибак вважає, що на даний момент немає необхідності введення надзвичайного стану.
За словами кандидата юридичних наук, кримінолога Ганни Маляр, без затвердження Верховною Радою ввести в Україні надзвичайний стан неможливо.