«Буде збільшуватися пропрезидентський блок. Є ж домовленості між «Народним фронтом» Арсенія Яценюка і Олександра Турчинова. Туди підуть ще 2-3 партії, оскільки пропрезидентській «Солідарності» потрібно оправдати термін «блок»», – вважає Небоженко.
Небоженко вважає, що Сергій Тігіпко не піде сам на вибори, хоча для його іміджу вигідніше йти якраз самому.
«У такому разі ми дізнаємось, який господар стоїть за ним. З іншого боку, я не сильно вірю в об’єднання Ахметова («Індустріальна партія») і Льовочкіна ("Партія розвитку") в одну партію. Більше вірю спільний похід «Сильної України» Тігіпка й залишків Партії регіонів», – зазначає експерт.
Про умовний східний фронт говорить і політолог Вадим Карасьов.
«Можемо чекати умовну нову опозицію Тігіпка-Партії регіонів, оскільки поодинці вони непрохідні. Єдине, що їх може врятувати – це об’єднання», – заявив Карасьов.
Окрім того, на думку Небоженка, під ризиком опинилася КПУ, у зв’язку з цим партія може об’єднатися із соціалістами.
Тим часом, зазначає експерт, ВО «Свобода» буде йти сама.
Такої ж думки дотримується Карасьов. ««Правий сектор» і «Свобода» – це дві харизматичні партії, які будуть відтягати голоси одна від одної, але їхнього об’єднання чекати не слід», – вважає Карасьов.
Небоженко зауважує, що для української політики є нехарактерною участь польових командирів у великій політиці (адже багато учасників АТО політичні партії набирають у свої списки – Ред.).
«Чим закінчиться така участь – говорити складно, але світовий досвід свідчить про негативні тенденції об’єднання політиків і представників воєнізованих угрупувань», – наголошує політолог.
Як повідомлялось, політичні партії «Громадянська позиція» та «Демократичний Альянс» на сьомому З’їзді «Громадянської позиції» підписали декларацію про спільну участь у позачергових виборах до Верховної Ради України.
Партія "УДАР" має наміри брати участь у дострокових парламентських виборах спільним із Блоком Петра Порошенка.
Нагадаємо, позачергові вибори до парламенту призначили на 26 жовтня 2014 року.