Політолог: Судова заборона КПУ призведе лише до того, що комуністи “перефарбуються”, але залишаться у політиці

2 Липня 2014, 16:21

"Проблема не втому, щоб заборонити КПУ, а в тому щоб засудити комуністичну ідеологію. Якщо питання просто про заборону Компартії, то це було б не дуже доречним. Мова іде не про ідеологію, а про організацію, тому після заборони представники КПУ зможуть реінкарнуватися в іншому організаційно-політичному обличчі, наприклад, створивши "Партію лівих сил", "Лівий фронт" тощо. Суть залишиться такою ж", – вважає Карасьов.

"Заборонити КПУ має виборець. Якщо б виборці не проголосували за КПУ, це став би справжній історичний вирок і партії, і ідеології", – додав політолог.

Подібної думки притримується і Небоженко: "Я проти заборони Компартії, адже та чи інша політична сила має отримувати вотум недовіри та проходити громадську люстрацію. Спосіб лише один – виборча кампанія. Якщо політична сила набиратиме 3-4-5% та проходитиме бар’єр, то ми матимемо протиріччя з парламентським принципом представництва всіх політичних сил. Інше питання, що персонально члени партії, які беруть участь в сепаратистському русі, у підпільних рухах, повинні, звісно, піддатися якщо не репресіям, то увазі зі сторони правоохоронних органів, на них треба тиснути. Якщо просто заборонити КПУ, вони розколяться на якісь інші політичні сили та візьмуть більш приємну для електорату назву, а ми нічого не досягнемо».

Водночас політологи розділилися у думках щодо політичного майбутнього КПУ.

«Партія Симоненка сьогодні розсипається та приречена. Вона не пройде до парламенту точно, якщо буде 5% бар’єр. Це було б найбільш дієвим способом позбутися комуністів як у парламенті, так і в політиці», – сказав Карасьов.

«Звісно, комуністи зможуть пройти до Ради через вибори. На парламентських виборах падіння престижу Партії регіонів виллється у те, що їхній електорат поділиться між партіями влади (Порошенка) та новими і старими партіями спільного з регіоналами електорального поля», – переконаний Небоженко.

Як повідомлялося, 14 червня СБУ передала Мін'юсту документи для заборони Компартії. Водночас комуністи майже не беруть участі у голосуваннях у парламенті, але звинувачують нову владу у "репресіях та боротьбі з інакомисленням".

Також нагадаємо, що 1 липня шість народних депутатів заявили про свій вихід зі фракції КПУ.