Політолог: справою Власенка влада демонструє прихильність до фашистських методів боротьби з інакодумством

13 Листопада 2013, 19:11

«Це спосіб тиснути на Тимошенко й показати Заходу, що ми маємо, так би мовити, суверенну авторитарну країну, де влада може приймати будь-яке рішення, не боячись про політичні наслідки», – заявив Небоженко.

Водночас він не бачить «особливої логіки у рішенні про арешт» саме перед самітом у Вільнюсі.

«Це фашистський спосіб боротьби з інакодумцями, адже звичайно боролись не тільки з дисидентами й політичними противниками, а й знищували їхніх адвокатів, тиснули на них. У Росії це постійно спостерігається і зараз, але чому влада саме зараз почала тиснути на Власенка – у цьому я не бачу логіки», – заявив політолог.

На думку директора політико-правових програм Центру Разумкова Юрія Якименка, арештом Власенка влада намагається виправдати майбутню відмову у підписанні угоди про асоціацію.

«Підсилена увага до аморальності Власенка робиться для того, аби показати, які негідні люди захищають Тимошенко й перенести відповідальність за зрив цих переговорів на опозицію і ЄС», – вважає Якименко

Нагадаємо, 11 листопада Сергія Власенка викликали на допит до головного слідчого управління Генпрокуратури, де вручили повідомлення про підозру у заподіянні тілесних ушкоджень своїй колишній дружині Наталії Окунській. Печерський райсуд Києва 12 листопада обрав Власенку запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 22 тисячі 940 гривень. Окрім того, захисник Юлії Тимошенко має здати закордонний паспорт.

Згодом у Генеральній прокуратурі пояснили, що раніше Власенку не обирали запобіжного заходу, оскільки для цього  не було підстав.

Пізніше Генпрокуратура повідомила про завершення досудового слідства у справі щодо Власенка.