«Розрахунок був на те, щоб таким брутальним показовим кривавим розгоном Майдану, залякати людей і деморалізувати опозицію і відповідно відкрити шлях до Росії та вирішити питання виборів 2015 року. Однак, промахнулися, тому що недооцінили реакцію суспільства, яке замість того, щоб в умовах психологічного шоку змиритися або увійти в пасивний стан, навпаки зірвалося. І така шокова терапія призвела до того, що люди навпаки відчули, що це – остання барикада, останній рубіж, якщо сьогодні промовчати, не виразити протест, то завтра буде пізно», – заявив політолог.
«Звісно, що за такими силовими і показовими сценаріями стояло повне закриття можливостей рухатися в Європу, тому прибічники євроасоціації і взагалі громадянське суспільство в суботу отримало нове дихання. Замість того, щоб перекрити кисень громадському протесту цими показово брутальними силовими розгонами Майдану влада навпаки додала кисню і у протесту з’явилося нове дихання», – додав Карасьов.
За його словами, застосування такого силового сценарію призвело до того, що всередині влади існує «два крила» – силове, що орієнтується на зближення з Росією і ліберально-технологічне, що прагне до підписання угоди про асоціацію з ЄС.
«І схоже на фініші саміту перемогла силова група. І силове крило вирішило діяти на випередження і негайно. Важливим для нього було б перше – показово брутальне силовим шляхом розігнати Майдан, друге – перемогти прихильників євроасоціації і тим самим розчистити шлях до переорієнтації на Митний союз. Але для цього потрібно було залякати людей, які б могли вийти на Майдан і деморалізувати опозицію», – додав Карасьов.
Нагадаємо, близько 4 години ранку 30 грудня загони беркутівців розігнали мирну акцію протесту на Майдані Незалежності. Десятки людей були поранені, більше 30-ти затримані. Дехто, тікаючи від силовиків, не встиг навіть забрати особисті речі. Активістам у перші години після розгону надали прихисток священнослужителі на території Михайлівського золотоверхого монастиря у Києві.
У столичній міліції заявили, що активістів відтіснили з Майдану Незалежності через конфлікти з комунальниками.
Після розгону Євромайдану 33 активістів затримали, кілька десятків поранено, семеро – госпіталізували. Серед постраждалих двоє громадян Польщі.
Вину за розгін акції протесту взяв на себе начальник Київської міліції Валерій Коряк. Він подав заяву про відставку, проте поки це рішення незадоволене. Наразі його відсторонили на час проведення службового розслідування.