Політолог: революційна ситуація стримуватиме владу від фальсифікацій у проблемних округах

9 Грудня 2013, 17:26

«У відкритих регіоналів шансів на перемогу практично немає, хіба що на Донеччині. Зараз від Партії регіонів йдуть люди, які офіційно отримали право віднікуватися, вони говорять, що не мають відношення до регіоналів, зараз можуть критикувати ПР, виступати за Майдан, для того, щоб зібрати необхідну кількість голосів. А потім вони прийдуть до парламенту й голосуватимуть, як скаже ПР», – зазначив Небоженко.  

Проте, за словами політолога, можливий й інший варіант: «якщо Янукович піде на силовий розгін Майдану, то, звісно, вибори нахабно сфальсифікують, як прийнято у тоталітарних країнах».

«І це буде знову демонстрація сили влади», – наголошує експерт.

За словами політолога Вадима Карасьова, події навколо Майдану – «не на користь провладним кандидатам у проблемних округах».

«У всіх проблемних округах опозиція має перевагу, тим більше, що там перемогли саме опозиційні кандидати. І сьогодні у них більше можливостей там перемогти, тому що на їхньому боці події Майдану», – вважає Карасьов.

Як стверджує експерт, «у Києві мітингувальників можуть перекинути на округи,  аби ті прослідкувати, як іде підрахунок голосів».

«Революційна ситуація буде стримувати багатьох, хто хоче займатися фальсифікаціями, тому що за це можна отримати серйозне покарання. Люди мобілізовані, і вони готові на радикальні речі, тому фальсифікаторам буде не просто. Окрім того, відомо, що фальсифікації краще робляться у тиші, а не в буремні часи», – зазначив Карасьов.

Як повідомлялося, 16 жовтня стартувала виборча кампанія з повторних виборів депутатів Ради в 5 округах , які відбудуться 15 грудня.

18 листопада ЦВК завершила реєстрацію кандидатів, зареєструвавши в 5 округах 207 кандидатів.