«Це такий хід у відповідь, політичне реагування на блокування роботи Верховної Ради. Тобто, більшість продемонструвала, що, мовляв, «на ваш лом, у нас є наш прийом». Думаю, у більшості розуміють, що якщо далі йти цим шляхом, то це неминуче призведе до розколу Верховної Ради, а далі – до припинення її існування. Тому, і в одному, і в іншому таборі розуміють, що треба трохи зупинитися і спробувати все-таки подолати чергову парламентську кризу. Тому що, безумовно, розкол парламенту вже стає не просто примарою, а одним із потенційних ризиків», – вважає він.
За його словами, розкол Ради на два табори, які працюватимуть окремо, буде просто проміжною формою на шляху до розпуску парламенту.
«Я думаю, що розуміння таке є: і серед опозиціонерів, і серед представників більшості. І вже лунають заклики не загострювати ситуацію й все-таки шукати якісь компроміси. Проте ризики залишаються. На жаль, Рада перебуває в ситуації чергової кризи, і цією кризою можуть скористатися для того, щоб її розпустити, а далі запустити механізм референдуму, зміни виборчого законодавства тощо», – застерігає експерт.
На його думку, у регіоналів є дві мети.
«По-перше, полякати опозицію, продемонструвати, що, мовляв, якщо ви надалі гратиметеся блокуванням, ми будемо діяти окремо», – зазначив Фесенко.
За його словами, друга мета пов’язана з тим, що у більшості розуміють небезпеки і ризики розпуску парламенту.
«І тому вони хочуть продемонструвати, що парламент працює. Плюс, це спосіб продемонструвати і депутатам самої більшості: мовляв, не хвилюйтеся, парламент буде працювати, ми шукатимемо способи, щоби він працював», – додав він.
«Тому що, вибачте за тавтологію, більшість депутатів більшості не хоче розпуску. Тому, для них це спосіб врятуватися від можливого розпуску парламенту», – пояснив політолог.
Як повідомлялося, сьогодні депутати від фракції ПР, Комуністичної партії і частина позафракційних депутатів сьогодні проводять "засідання Ради" під головуванням глави Ради Володимира Рибака на вул. Банковій, 6/8. На зборах, за твердженням провладної більшості, було зареєстровано 244 депутатів. Водночас, за інформацією опозиції і джерел у Партії регіонів, у засіданні «чорної» Ради беруть участь не 240, а 168 депутатів.
Опозиція проводить своє засідання у сесійній залі ВР.