Політолог: референдум щодо звільнення Тимошенко вже відбувся

Акценти
23 Листопада 2012, 17:55

«Необхідності у такому референдумі немає. З тієї простої причини, що він був проведений кілька тижнів тому, коли відбулися вибори до парламенту. І більшість громадян України проголосувала за ті політичні партії, які вважають засудження Тимошенко політичним. Більше того, її політична сила зайняла друге місце у парламенті і, можливо, навіть перше, якби не було фальсифікацій. На мою думку, цих двох факторів достатньо для того, аби стверджувати про те, що такий референдум вже відбувся. Більш красномовного результату не потрібно», – каже політолог.

До того ж, на його думку, такі питання не варто виносити на референдум.

«Бо в когось може з’явитися бажання виносити й інші питання. І це може погано закінчитися», – застерігає експерт.

Таран переконаний, що референдуми на пострадянському просторі завжди є заходами маніпуляцій авторитарних президентів громадською думкою.

«В таких перехідних країнах референдум має бути швидше винятком, ніж правилом. Якщо такі питання будуть виноситися на референдум, то це буде дуже поганим прецидентом для подальшої якості української демократії. Навіть сама дискусія про можливість таких референдумів може передбачати початок певних дій, які підриватимуть єдність Української держави», – вважає він.

Як повідомлялося раніше, народний депутат від «Батьківщини» Юрій Одарченко заявив, що опозиція ініціюватиме всеукраїнський референдум з питання скасування статті 365 Кримінального кодексу, за якою засуджено екс-прем’р-міністра Юлію Тимошенко. 

94