«Завдяки референдуму влада на певний час може зняти напругу на Сході України і зменшить вірогідність кризогенних фактрів у цих регіонах. Адже ідея федералізації згущується сепаратистами, багато з яких не визначились, чи відділяти регіони від України чи претендувати на федеративний статус», – заявляє політолог.
На його думку, ці сумніви можуть на певний час «якщо не погасити, то пригасити сепаратистські настрої і акції на Сході і на Півдні, зменшити вплив сепаратистського озброєного підпілля у цих регіонах».
«По-друге, ідея референдуму щодо державного устрою України вибиває карти у російської пропаганди, яка стверджує, що Схід підтримує федералізацію. Крок на випередження завжди кращий, ніж реактивна дія на російський тиск. Тим більше, що українська влада нічим не ризикує, бо розуміє, що більшість населення України на Сході проголосує за територіальну цілість і неподільність України. І федеративний дизайн української державності не підтримають, можливо, українці зроблять вибір на користь децентралізованої влади», – вважає Карасьов.
По-третє, на його думку, референдум може стимулювати явку на президентських виборах на Півдні і Сході України.
"Тому що зараз проблема зриву виборів Росією не знімається. Як і те, що одночасне проведення першого туру президентських виборів і референдуму, не дасть можливості Росії звинувачувати Україну в нелегітимності виборів. Це буде цілком раціональним і виграшним рішенням української влади», – наголошує політолог.
Нагадаємо, раніше в понеділок в.о. президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов не виключив можливості проведення всеукраїнського референдуму одночасно з проведенням президентських виборів, запланованих на 25 травня.
"Я впевнений , що переважна більшість українців на цьому референдумі, який може, коли парламент прийме відповідне рішення, пройти разом з президентськими виборами, висловляться за неподільну, незалежну, демократичну і унітарну Україну", – заявив Турчинов.