«Я не думаю, що розпад коаліції був дуже передбачуваним, тому що ВО «Свобода» вважалася надійним союзником ВО «Батьківщини», яка не дуже хотіла розпаду коаліції і розпаду парламенту. Тому заява УДАРу й Свободи було не надто очікуваним рішенням, особливо для тих, хто вірив, що Свобода й далі залишиться політичним союзником Батьківщини», – наголосив Карасьов.
На його думку, Порошенко пообіцяв Свободі кілька посад у Кабміні й у майбутньому урядові.
«І таким чином Свобода підтримала Порошенка, який намагався знайти методи розпуску парламенту. Зрозуміло, що у нього – ключова роль у тому, що розпалася коаліція. Вихідці з Батьківщини теж не проти співпрацювати з президентом», – вважає політолог.
За його словами, парламент продовжить працювати, адже потрібно ратифікувати угоду про зону вільної торгівлі з ЄС, приймати бюджетну резолюцію й готувати бюджет-2015 року.
«Але всі працюватимуть тепер на наступні вибори. Головна інтрига, що залишається, – за яким законом пройдуть перевибори, чи це буде старий, чи новий. Чи це будуть закриті або відкриті списки? Чи готові до відкритих партійних списків ЦВК і виборці?», – наголосив Карасьов.
Найімовірніша дата проведення перевиборів, на думку Карсьова, – 26 жовтня.
Нагадаємо, напередодні УДАР і ВО "Свобода" вийшли з коаліції у Верховній Раді.
Крім того, дев'ять депутатів від Батьківщини, та 15 позафракційних написали заяви про вихід з парламентської коаліції.
Також депутатська група «Економічний розвиток» припинила членство в парламентській коаліції.