На запитання, чи піде влада на порушення кримінальних справ проти окремих народних депутатів, після зняття з них депутатської недоторканності за допомоги більшості у Раді, політолог відповів: «Не будуть знімати недоторканність і порушувати справу проти звичайний депутатів від БЮТ. Це можуть робити насамперед проти тих людей, які здатні взяти активну участь в організації виборчої кампанії».
Таран підтверджує, що переслідування опозиції підвищить її рейтинг.
«Це зайвий раз підніме політичний рейтинг партії «Батьківщина», тому що за великим рахунком такі кримінальні справи – це дуже серйозний сигнал для опозиції і для громадян з активними протестними настроями, хто насправді є опозицією. Однією з технологій, яку влада використовує, зокрема, заради цього ухвалювали закон про вибори, це так звані тушки, коли люди підуть на вибори під одними опозиційними гаслами, а, потрапивши у парламент, змінюють політичні кольори і перебігають на бік влади. Такі люди будуть в списках різних політичних партій. А тому безперечно, коли відбувається пряме кримінальне переслідування партії «Батьківщина», то для людей це сигнал, що саме в цій партії є менше людей, які мають шанси перебігти на той бік. Тому напередодні виборчої кампанії кримінальне переслідування членів «Батьківщини» не просто не має сенсу, а може спрацювати як частина її виборчої кампанії», – наголосив політолог.
Крім цього, Таран вважає, що рейтинг Партії регіонів падає, у зв’язку з тим, що разом з переслідуваннями опозиції влада не проводить певних реформ.
«Ми вже бачимо, що Партія регіонів поступається «Батьківщині». Спостерігаємо також парадоксальну ситуацію, яка більше притаманна українській політиці на відміну від російської. Наприклад, застосування адмінресурсу зовсім не означає зростання рейтингу. Людина, яка пішла з влади і навіть перебуває у в’язниці може отримати найвпливовіший рейтинг в країні. В Росії ж, посадовця, який йде з виконавчої влади, одразу забувають», – зауважив він.
«Звичайно, грубі переслідування опозиції негативно впливають на владу. Однак, як на мене, ключовим чинником падіння рейтингу влади є не просто переслідування опозиції і авторитарні тенденції, а відсутність будь-яких реформ, які б дали громадянам зрозуміти, для чого це робиться. Наведу один приклад ліберальних економічних реформ за умов дуже жорсткого авторитарного режиму – в Чілі за часів Піночета, де було проведено блискучу економічну реформу, але при цьому демократією там навіть і не пахло. Феномен української влади, повторюся, – закручування гайок без проведення реформ», – переконаний Таран.