Політолог: переформатуванням Ради регіонали прагнуть посилити свій контроль

18 Вересня 2013, 13:49

«Це пов’язано в першу чергу з тим, щоб мати справу з керованою структурою, якою могла би бути незалежна група з мажоритарників під керівництвом певної особи, що мала би певні управлінські і не тільки ресурси, а також впливала би на голосування цієї групи. Це робить парламентський процес більш контрольованим», – зазначив Якименко, коментуючи реєстрацію регіоналами у ВР законопроекту щодо зміни кількісного складу депутатської групи.

«Регіоналам треба певним чином забезпечувати більшість, особливо у той час, коли стають очевидними певні розбіжності, зумовлені зокрема євроінтеграційним вибором. Існують додаткові подразники, що можуть демобілізувати частину власної фракції. Тому їм треба покращувати управління людськими ресурсами, якими є позафракційні депутати», – додав експерт.

За його словами, вже на етапі формування депутатських груп відбуватиметься централізація управління шляхом виставлення певних умов та керівника.

«Вже на другому етапі – робота безпосередньо з керівником, який має бути відповідно готовий до такої місії, без питань виконуватиме будь-які установки», – додав він.

Втім, Якименко сумнівається, що відповідний законопроект таки буде ухвалений.

«Виникає досить складна конфігурація, тому що з одного боку регіони розуміють, що це їм в даний момент потрібно. Однак не впевнений щодо інших фракцій. Наприклад, опозиція розуміє, що це їм може загрожувати переходом їхніх депутатів в інші фракції, не втрачаючи при цьому статус. Створюється певна точка тяжіння для тих, хто не проявився в опозиційній фракції, але незадоволений становищем. Комуністи також можуть бути проти, бо розуміють, що їм створюється компенсатор», – зазначив він.

Нагадаємо, народний депутат від Партії регіонів, голова регламентного комітету ВР Володимир Макеєнко пропонує парламенту внести зміни до Регламенту Ради щодо кількісного складу депутатської групи.

Раніше ЗМІ повідомляли, що у Партії регіонів мають намір законодавчо зменшити з 32 до 15 осіб мінімальний поріг, необхідний для формування депутатської групи з правами фракції.

За інформацією джерел ЗМІ, це дозволить створити дві депутатські групи з числа мажоритарників. Керівниками груп у ЗМІ називались Ігор Рибаков (позафракційний; у VI скликанні Ради очолював депутатську групу "Реформи заради майбутнього") та Ігор Єремєєв (позафракційний; співвласник групи компаній Континіум).

За даними ЗМІ, політичне рішення знизити поріг було прийнято 4 вересня на зустрічі президента Віктора Януковича з депутатами від ПР.