«Якщо влада не захищає, не розслідує, не карає людей, які роблять такі кримінальні дії. Тоді люди почнуть самі діяти. І рано чи пізно виникатимуть акти помсти… Коли починають використовувати в політичній боротьбі кримінальні елементи і кримінальні дії – підпал машин, побиття людей – це фактично провокування насильницьких дій з іншого боку», – зазначив політолог.
Як зауважує Фесенко, у деяких регіонах, зокрема, підпали автомобілів активістів Майдану стали системними.
«Наприклад, Харків. І я не знаю жодної людини, яку би спіймали. І те, що влада не займається цим, викликає серйозні підозри. А головне – може викликати серйозну хвилю насильства… Якщо підпалюють машини активістів Майдану – хтозна, чи не будуть потім підпалювати автомобілі представників правлячих партій, можновладців тощо. Тобто безкарність винних у нападах на активістів чи підпалі їхніх автомобілів буде проблемою не тільки тих, хто від цього постраждав, а й врешті решт стане проблемою влади», – додав експерт.
Водночас політолог переконаний, що напади на активістів не залякають їх.
«Щодо впливу на активістів (так званих акцій залякування. – Ред.), думаю, ефект буде обмежений. Когось можливо це стримує в участі тих чи інших акцій, але якщо людина вже пішла на такий конфлікт, то буде йти до кінця», – вважає він.
Як писав Тиждень.ua, впродовж останніх двох тижнів сталося щонайменше п’ять нападів на активістів Майдану. Ще шість інцидентів сталося з понівеченням їхніх автомобілів та помешкання.