«Ситуація може розвиватися за різними сценаріями. Можливо, домовляться уже найближчим часом. А може статися так, що блокування затягнеться. І тоді депутати більшості можуть ініціювати відновлення роботи Верховної Ради у силовому режимі», – припустив він.
«Те, що Рибак нібито був проти цього – ще нічого не означає. Навіть під час бійок у парламенті, якщо пролунає заява когось із президії про початок роботи, якесь рішення проголосують і все – цього буде достатньо», – заявив експерт.
За його словами, найгірший варіант, який може статися – це паралельна робота двох частин Верховної Ради.
«Тобто, опозиція працюватиме у цьому залі засідань, а парламентська більшість може зібратися в іншому залі. Адже, такі прецеденти вже були (21 січня 2000 року 239 депутатів зібралися в Українському домі і проголосували за зміну регламенту та відставку спікера Верховної Ради Олександра Ткаченка і його першого заступника Адама Мартинюка – Ред.)», – зазначив політолог.
«Це взагалі був би дуже поганий сценарій для розвитку українського парламентаризму, таке відокремлення двох частин парламенту. Це була би нова фаза руйнування парламентаризму в Україні», – наголосив він.
Нагадаємо, що 5 лютого депутати від опозиції заблокували трибуну і президію парламенту.