Політолог: Майдан перетворився з центру протестів на суб’єкта політики

20 Січня 2014, 14:36

«Не отримавши вчора ні реального політичного плану, ні реальної політичної стратегії й практики, ні політичних відповідей на свої питання, Майдан почав діяти сам, як він це розуміє, фактично перебравши на себе функцію політичної суб’єктності, без довгих вагань і розмірковувань», – заявляє Карасьов.

За його словами, «Майдан – не політтехнологія, не політиканство, а реальна, жива політика».

«Якщо говорити про вчорашнє Віче і як наслідок – про подальші події на вулиці Грушевського, то можна казати, що прості протестувальники, які були на Майдані, втратили надію на опозиційних політиків. Не кажучи вже про українську політику взагалі», – вважає політолог.

Саме завдяки остаточній втраті надії на політиків, наголошує експерт, «похитнулися ряди «Беркуту», устої силової вертикалі».

«Водночас похитнулася віра, здатність опозиційних політиків йти на барикади, боротися за інтереси людей. Але небезпека полягає у тому, якщо політики не виконують свою функцію, то люди самі будуть виконувати її. Якщо політики не будуть боротися за інтереси людей, то люди самі будуть боротися за них», – наголошує експерт.

За його словами, якщо політики не зможуть добиватися своєї мети в рамках легальних політичних інститутів, на кшталт місцевих органів влади, «тоді народ як безпосередній суб’єкт політики почне робити цю політику на вулиці й на площі, так, як це він зробив учора». 

Нагадаємо, наразі на вулиці Грушевського біля стадіону «Динамо» продовжуються сутички між «Беркутом» та мітингувальниками, що розпочалися вдень 19 січня.

Люди використовують як барикади спалені автобуси, які були залиті водою і нині покрилися кригою. Протестувальники кидають у силовиків каміння, ті відповідають світлошумовими гранатами. Раніше міліція  відкрила кримінальне провадження за фактом масових заворушень за ст. 294 Кримінального кодексу, санкції якої передбачають максимальне покарання – 15 років ув'язнення.