«Потенційні «тушки» як міни сповільненої дії є і в УДАРі, і в «Батьківщині» в силу закритості партійних списків, на відміну від «Свободи», де менше бізнесменів і існує «сектантська» партійна дисципліна та ідеологічна індоктринація, що унеможливлює появу «тушок», – заявив Карасьов.
На думку політолога, появу нових «тушок» влада використовуватиме вже не як сенсацію, а як певний політичний фон.
«Це довготривалий серіал за всіма жанрами телевізійної поп-культури. Show must go on! Шоу має продовжуватися. Тушки-1, Тушки-2, така "тушкоїдна" «Санта-Барбара». Це вже не має бути сенсацією, але фоном, який впливає на підсвідомість більше, аніж певні флешові сенсації», – зазначив він, додавши, що опозиція сьогодні не має відповіді, як цьому протистояти.
Під загрозою стати «тушкою» є кожен бізнесмен з «Батьківщини» і УДАРу, вважає Карасьов.
«Будь-який бізнесмен – потенційна «тушка», тому що для нього неважлива політична репутація, а важливе збереження бізнесу. Навряд чи він ризикуватиме йти на геройство. Тому що в країні знищені такий політичний інститут як політична репутація і публічна репутація взагалі. До цього звикли… З іншого боку, чому «тушками» не стають політики з публічною репутацією, тому що для них це дорожче, ніж «лімон» чи бізнес. Її не купиш. Вона зароблялася впродовж 20 років. А для бізнесмена – це не важливо. Він не політик», – зазначає експерт.
У свою чергу, політолог Володимир Фесенко прогнозує, що "тушками" може стати ще близько десяти опозиціонерів.
"Процес продовжуватиметься… Думаю, що ще є декілька потенційних "тушок". Не думаю, що більше десятка. Основна маса – з "Батьківщини". Кілька осіб в зоні ризику в УДАРі", – зазначив він.
Нагадаємо, 6 червня народні депутати фракції "Батьківщина" В'ячеслав Кутовий і Володимир Купчак вийшли з фракції "Батьківщина".
Згодом окремі опозиціонери заявили, що їм пропонували від 3 до 5 мільйонів доларів за вихід з фракції.
Наступного дня екс-спікер парламенту Володимир Литвин заявив, що існує ще чотири неоголошених заяви про вихід депутатів з фракції "Батьківщина".
Як писав Тиждень.ua, шість із восьми народних депутатів, які вийшли із фракції ВО «Батьківщина», мають стосунок до бізнесу. П’ять є вихідцями з Центральної України, двоє – з Західної і один – зі Східної. Половина з них була обрана в парламент за виборчими списками «Батьківщини», половина виграла вибори на мажоритарних округах.