Політолог: Хорошковського в СБУ може замінити розвідник

9 Жовтня 2011, 18:34

Можливе призначення Хорошковського на посаду міністра фінансів, на думку політолога, пов’язане скоріше з бажанням налагодити співпрацю Нацбанку з Кабміном.

«Хорошковський має великі шанси пройти на міністра фінансів, оскільки зараз не існує чіткої співпраці між Кабміном і Нацбанком. Тобто вони висувають різні позиції, зокрема, щодо підтримання курсу гривні. Ця політика в Україні наразі витримується, а можливо, Нацбанк хотів би з нею погратися, звинувативши в цьому насамперед уряд Азарова. У такому разі Хорошковський міг би забезпечити чітку взаємодію між урядом і Нацбанком», – стверджує Таран.

Щодо можливого кандидата на посаду глави СБУ, то Таран вважає, що це буде людина, наближена до сім’ї Януковича.

«На його місце може прийти хтось невпливовий від Партії регіонів. Це буде людина, яка має відношення насамперед до сім’ї президента, можливо, це хтось із зовнішньої розвідки», – додав він.

За словами політолога Тараса Березовця, Хорошковський давно шукає шляхи для роботи в уряді, тому його перепризначення на посаду міністра фінансів цілком реальне.

«Те, що Хорошковський отримав звання генерала армії викликало нездорову реакцію всередині Служби безпеки. І він очевидно шукає можливості просуватись далі. Відомо, що в нього є прем’єрські амбіції – перейти зразу на посаду прем’єра. Втім, наразі це досить складно. Тому призначення його міністром фінансів – це можлива сходинка до просування. Однак навіть якщо Хорошковський прийде працювати в уряд, то максимум на посаду міністра фінансів, але навряд чи на посаду віце-прем’єра. Оскільки це може викликати прямий конфлікт всередині урядової команди і навряд чи на це піде Янукович», – зазначив Березовець.

На його думку, варто враховувати й те, що Хорошковський має досвід роботи в уряді.

«Загалом це питання амбіцій самого Хорошковського, який давно шукає можливості перейти на посаду до уряду і себе реалізувати. Також не варто забувати, що свого часу він був на посаді міністра економіки європейської інтеграції при президентові Кучмі», – додав він.

Березовець вважає, що наступником Хорошковського на посаді очільника СБУ буде, скоріше за все, людина зі структури.

«Питання відкрите. У президента коротка лава запасних, тим більше людей з досвідом роботи в СБУ. Думаю, це буде не стороння людина. Варіанту з Хорошковським, коли призначалася людина без жодного досвіду в структурі, не буде. Скоріше за все, це буде кадровий працівник СБУ, але вибір буде суто за критеріями лояльності до президента і ця людина буде не така публічна, як Хорошковський», – заявив Березовець.

Нагадаємо, у ЗМІ неодноразово поширювалася інформація, що відставка нинішнього міністра фінансів Федора Ярошенка дозволить звільнити місце для нинішнього глави СБУ Валерія Хорошковського, який стане новим віце-прем'єром і очолить Міністерство фінансів.