«До вчорашнього вечора влада оговталася, відійшла від шоку Майдану й від інформаційно-політичного нокауту. Це дозволило їй сформувати певну стратегічну лінію: зараз влада демонструє, що контроль над виконавчою владою, над силовими структурами зберігається, а депутати з ПР і навіть позафракційні чітко розуміють, що залишаться з тими, хто має владу й силу», – зазначив Фесенко.
«Відтак було чітке рішення: Азаров має залишитись. Якби була ситуація із вільним голосуванням, то б деякі регіонали проголосували за відставку Азарова. Проте у влади була чітка вказівка – не здати Азарова, бо якби вони проголосували за відставку Кабміну, це могло б розцінюватися як прояв слабкості. А зараз навпаки, опозиція показала слабкість», – вважає політолог.
На його думку, хоча опозиція не досягла результату, це не свідчить про поразку.
«Опозиції зараз потрібно вибудовувати нову стратегію – бліц-кригу не буде, а буде затяжне протистояння. Опозиції варто домагатись дострокових парламентських виборів й нову мобілізацію на Майдан. Опозиції потрібно довести, що Київ залишається під контролем Майдану, що органи центральної влади не будуть працювати, поки не буде компромісу, переговорів, поступок», – вважає Фесенко.
Окрім того, за його словами, президент Віктор Янукович «не здасть ні Азарова, ні Захарченка, тому що це буде проявом слабкості».
«Але під тиском переговорів і Майдану – добровільна відставка Азарова, і Захарченка – цілком можлива», – вважає Фесенко.
На його думку, все залежатиме від того, «хто виявиться міцнішим і спроможним на довгострокові дії».
Як повідомлялось, Верховна Рада не змогла відправити у відставку Кабінет міністрів України.