Політолог: Янукович ще раз підтвердив, що жодні обіцянки влади нічого не варті

14 Серпня 2012, 15:56

Він нагадав, що на зустрічі з представниками інтелігенції президент Янукович пообіцяв, що до 27 вересня до парламенту будуть внесенні зміни до закону, які напрацює робоча група, причому, як повідомляли учасники зустрічі, президент «висловив упевненість, що ці зміни будуть не лише внесені, а й проголосовані».

За словами Палія, наразі робочу групу вже розділили на дві частини.

«Перша, за участю авторів цього акту Ківалова і Колесниченка, сконцентрується на розробці пропозицій з удосконалення акту, і так дуже досконалого з точки зору знищення України та української мови. А в другій частині інтелігенція працюватиме над проектом державної програми розвитку української мови, де влада передбачувано спробує заткнути рота представникам інтелігенції, або хоча б частині з них, приватними подачками. Таким чином, було принципово зміщено акценти попередніх обіцянок президента», – пояснив політолог.

На його думку, все відбувається за звичним сценарієм нинішньої влади, де жодні слова нічого не варті.

«Раніше в червні президент Віктор Янукович заявляв, що закон про мови не буде ухвалено без громадського обговорення, але жодного обговорення так і не відбулося. По суті, влада розраховує пересидіти хвилю обурення знищенням мови цієї землі, щоб потім вилізти і сказати: а нічого не відбулося, пацієнт (мова) вмирає, ну що ж, дуже жаль, так склалося", – наголосив Палій.

Прикриття Європейською хартією про мови є лицемірним у країні, де не виконується в повному обсязі майже жоден інший європейський документ, у тому числі про судочинство, гарантії прав і свобод людини, переконаний політолог.

«Країна не рухається ані в бік європейського права, ані в бік європейської економіки, хоча були ратифіковані маса відповідних документів. При цьому з усього європейського законодавства вихоплено й перекручено лише те, що подобається, з єдиною метою нашкодити Україні. В умовах, коли у країні лише 13% книжкового, 30% газетного, 10% журнального ринку становить україномовна продукція, коли на телебаченні частка україномовного продукту не перевищує 25%, підписання цього незаконного акту означає посилення дискримінації українців. Громадянам, якщо вони не хочуть бути вічними «лохами», ошуканими політиками, час навчитися пам'ятати, що політики розповідали учора», – підкреслив політологг.

Як повідомлялось, 14 серпня у у Севастополі Віктор Янукович заявив, що поправки до мовного закону можливо вноситимуться, якщо у цьому виникне потреба.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила в цілому закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова.

8 серпня Янукович підписав мовний закон попри очікування інтелігенції, яка розраховувала на вето глави держави.

10 серпня закон набрав чинності.