«Зараз потрібно переводити все у рамки переговорів, відновлювати політичну суб’єктність опозиції, Верховної Ради. Якщо опозиція цього не досягне, то ніякі іміджеві бонуси не втримають Майдан від радикального наступу, що матиме непрогнозовані результати», – наголошує експерт.
За його словами, якщо опозиція не досягне результатів, «то або Майдан повалить владу, або влада остаточно розвалить Майдан».
«Але ні в тому, ні в іншому сценарії опозиції вже не буде місця. Опозиція зараз повинна діяти вправно і наступально, повинна змусити владу йти на компроміс. Хоча б тому, що це може бути в інтересах самої влади. Якщо еліти не повернуться з війни, то тоді війною на еліти піде народ. До того ж, не сильно вглиблюючись, хто влада, а хто опозиція», – наголошує Карасьов.
За його словами, 19 січня на Народному Віче опозиційні лідери займались політиканством.
«Більш-менш відповідний тій ситуації, яка склалася на вулиці Грушевського був Віталій Кличко. А разом із тим – він був більш відповідальний за людей й за те, як потрібно діяти», – вважає Карасьов.
З ним погоджується директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко. Однак він наголошує, що дистанція до виборів досить довга, тому невідомо, як це відобразиться на подальшому сприйнятті виборців, адже «можливі інші події».
На думку Якименка, слабше себе проявили лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок і лідер ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк.
«Вони виглядали слабшими. Проте я не думаю, що Тягнибок втратив своїх виборців, хоча, безперечно, частина його виборців розраховувала на більш радикальні дії. Він повів себе як командний гравець, який поділяє принципи співпраці з іншими опозиційними силами. Можливо, когось втратив, а когось набув. З іміджем Яценюка ситуація принципово не змінилася», – вважає Якименко.