Політолог: Cтрах опинитися у смітнику з’явився навіть у найнахабніших політиків

28 Вересня 2014, 21:05

Коментуючи нещодавні ситуації, коли обурені виборці проганяли кандидата в депутати з  місця проведення агітації, чи просто викидали народного депутата у смітник, Небоженко зазначив, що такі випадки чітко ілюструють суспільні настрої.

«Такі методи  протесту є демонстрацією народного обурення. Раніше мільйон людей вийшли на вулицю, три місяці боролися з озброєними до зубів солдатами, бойовиками та тітушками Януковича, що закінчилося поваленням його режиму. Ми ж не можемо кожного разу скидати нового президента, міністра оборони, внутрішніх справ і главу адміністрації. А проблема ж не вирішена – влада принципово не хоче слухати людей, живе своїм життям», – зазначає політолог.

«Український політичний клас та олігархи живуть зовсім в іншому світі. У них війни немає, вони не знають цього слова. Чули, що десь на сході щось відбувається, проте на них це не впливає. 40 % тих, хто формував фашистський режим Януковича, знову йдуть до парламенту. Жодний Майдан, жодна війна на них не вплинули. І різкий спад рівня життя середньостатистичного громадянина внаслідок шаленої інфляції – теж», – наголошує Небоженко, зазначивши, що люди і надалі шукатимуть способи, аби змусити владу прислухатися до своїх вимог.

«На новий Майдан сил вже немає. Люди не хочуть переходити до силових, озброєних протестів, а застосовують привселюдне приниження конкретного політика. Зверніть увагу: вони намагаються не покарати, а лише попередити владу. І можете не сумніватися, що всі ці випадки дуже активно обговорюють перелякані представники української еліти. Страх завтра опинитися у смітнику, бути облитим кефіром чи ще чимось є тепер у кожного з них, навіть у найнахабніших. Він може обманути, вкрасти, але раптом потрапить до рук обуреного натовпу на вулиці в Києві», – додає політолог.

На думку Небоженка, невдоволення населення зростатиме, і через радикальні настрої суспільства політики намагатимуться збудувати відмежуватися від суспільства новими законами.

«Такі законотворчі ініціативи будуть – такою є поведінка будь-якої недемократичної, сліпої еліти, і не варто недооцінювати цинізм наших політиків», – наголошує політолог.

Разом з тим експерт зазначає, що поширення згаданих методів протесту в "цілому є позитивним явищем".

«Чим більше чиновників і представників нашої цинічної еліти зазнаватимуть висміювання, тиску людей на вулиці або опозиційних сил, тим швидше вони робитимуть хоч щось для народу. Це стосується і районних чиновників, і міністрів з депутатами, і суддів з прокурорами. Хоча саме ці люди повинні були б зараз зібратися, і пояснити вищому начальству, що некеровані протести можуть скінчитися погано», – резюмував політолог.