«Думаю, що масові акції протесту мусять бути в тому випадку, якщо восени різко погіршиться загальна економічна ситуація. Тоді збільшиться можливість стихійних акцій протесту, а також це може підштовхнути різні громадські або політичні організації до їх проведення», – стверджує Фесенко.
За його словами, в Україні існує невелика вірогідність проведення масових акцій протесту представниками політичних сил.
«Акції протесту можна розрізняти як заплановані, а також ті, що виникають під впливом певних об’єктивних чинників для соціально-політичної мобілізації, як це було наприклад, у випадку з протестами проти Податкового кодексу.
Зокрема, у мене виникають серйозні сумніви, коли чую від БЮТівців (про наміри проведення акцій – Ред.). Оскільки «Батьківщина» як головна організаційна сила наразі не в найкращому організаційному і ресурсному стані. Навіть на захист свого лідера вони зараз збирають максимум декілька тисяч людей, можливості підвозу прихильників регіонів – обмежені. Тим паче, нинішня влада навчилася блокувати такий масовий підвіз людей для участі в масових акціях протесту. А використовувати значний фінансовий ресурс «Батьківщина» зараз не може. Хто може робити (акції протесту – Ред.), але скоріше локально – в Галичині – це «Свобода». Але це можуть бути локальні акції», – зазначає Фесенко.
Можливість організації акцій протесту, пов’язаних з пенсійною реформою, то Фесенко не бачить, хто би міг їх організовувати.
«Теоретично це можливо, але тут також є проблеми. Підприємницький майдан проводили організації підприємців. Хто буде організовувати пенсійний майдан? Просто так стихійно не буває, щоб люди просто вирішили йти на площу. Має бути якась рушійна сила. Теоретично нею можуть бути громадські організації тих цільових груп, які можуть постраждати від пенсійної реформи. Втім, як показує практика, ці категорії людей не схильні вступати у прямий конфлікт з владою, а тим паче, що багато хто із нею і зараз пов’язаний. Звісно, певна соціальна база незадоволення існує звичайно, але ми ще не знаємо, чи буде втілена в життя пенсійна реформа», – додає Фесенко.
Втім, на думку політолога, навіть арешт Тимошенко може не підняти масу населення для протесту.
«Щодо Тимошенко я ще більш скептичний. Всі соціологічні опитування свідчать, що якщо люди готові вийти на вулиці на знак протесту, то внаслідок соціально-економічний питань. І в останню чергу, внаслідок питань політичних. Крім того, Тимошенко, як це не парадоксально, хоча є одним із найпопулярніших політиків в країні, вона також має один із найвищих рейтингів недовіри. За цим її випереджають Ющенко, Симоненко, але вона має такий же рейтинг недовіри як Микола Азаров, але більший, ніж Янукович. А тому я не думаю, що арешт Тимошенко призведе до масових акцій протесту», – додає політолог.