Співробітники однієї з найвідоміших служб новин приватно обурюються через партнерство їхньої компанії з державною російською медіа-організацією, яка публікує неперевірену інформацію про війну в Україні, про це повідомляє видання Politico.
Багато журналістів Reuters повідомили виданню POLITICO, що персонал розчарований і збентежений продовженням партнерства компанії з ТАСС – телевізійною службою, що належить уряду Росії. Відносини сягають 2020 року, тоді новинний телеканал вперше оголосив про партнерство щодо розповсюдження контенту від російської державної організації. Цей крок викликав у той час здивування серед співробітників Reuters, проте пройшов майже непомітно для людей за межами компанії. У зв’язку з вторгненням в Україну, тепер ця домовленість переглядається більш ретельно, в тому числі з боку співробітників Reuters.
"Це викликало збентеження, коли партнерство підписали два роки тому", — сказав POLITICO один репортер Reuters. "Зараз це просто неправильно, і тиша зверху викликає занепокоєння і є, певно, найгіршим".
Читайте також: Чому на Заході вважають, що проблема не в Росії, а лише у Путіні
За словами двох журналістів Reuters, які спілкувалися з POLITICO на умовах анонімності, щоб відверто обговорити внутрішні питання, деякі співробітники шукали відповіді у вищого керівництва щодо того, чому Reuters продовжує поширювати ТАСС через свою B2B службу Reuters Connect, яка дозволяє новинним організаціям-користувачам телевізійних послуг отримувати доступ і ділитися вмістом ТАСС.
Співробітники Reuters висловили занепокоєння з приводу некритичного подання ТАСС інформації від російського уряду, яку критики та медіаексперти вважають пропагандою.
Інститут Брукінгса – американський аналітичний центр, повідомив, що ТАСС повторює заяви російського уряду про те, що українці вбивали мирних жителів на Донбасі та скидали їхні тіла в братські могили. ТАСС також повідомляла, що українські війська вели вогонь по росіянах під час припинення вогню, а неонацисти використовували мирних громадян України як "живий щит", що, за словами New York Times, "допомогло створити альтернативну реальність".
Зв’язки інформаційної організації з російським урядом також не завжди мали суто журналістський характер. І The Daily Beast, і Washington Post раніше повідомляли, що представники правоохоронних органів США вважають, що ТАСС співпрацював із російською зовнішньою розвідкою для збирання конфіденційної інформації про фінансові ринки з Нью-Йорка.
Станом на неділю Reuters все ще перераховував ТАСС як одного зі своїх партнерів на рекламному веб-сайті Reuters Connect.
На прохання прокоментувати домовленість з ТАСС, Reuters применшує свої зв’язки з російським підприємством, підкреслюючи, що редакція Reuters "працює незалежно від будь-якої угоди Reuters Connect".
"Reuters Connect — це бізнес-майданчик, який надає доступ до новин Reuters і вмісту від більш ніж 90 сторонніх провайдерів, враховуючи ТАСС", — сказав його представник. "Платформа Connect дозволяє користувачам – як правило іншим інформаційним агенціям – бачити вміст, у тому числі відео, зображення та графіку, з усього світу. Весь вміст третьої сторони чітко позначений і містить застереження, у якому сказано, що Reuters "не гарантує точність і не підтримує будь-які погляди чи думки, висловлені в цьому об’єкті".
Керівництво з ентузіазмом сприйняло угоду про співпрацю. Згідно з прес-релізом, що оголошує про неї в 2020 році, партнерство з ТАСС мало на меті "надати клієнтам зі ЗМІ доступ до останніх новин та ексклюзивного відео від ТАСС; відео про Кремль, президента Росії Владіміра Путіна, а також художні відео та новини".
"Я радий, що ТАСС і Reuters розвивають цінне партнерство приєднанням до Reuters Connect", — сказав тодішній президент агенції Майкл Фріденберг.
Вже після вторгнення в Україну, деякі сторонні спостерігачі та критики почали звертати увагу на це партнерство.
«Чому власне ми повинні довіряти @Reuters? Ви є партнерами російського ТАСС», – написав у Твіттері цього місяця колишній чиновник ЦРУ Джон Сіфер.
Читайте також: Роскомнадзор проти Цукерберга. Москва починає та програє
Інша інформаційна організація, пов’язана з ТАСС, обрала інший підхід. Раніше фотобанк Getty Images припинив співпрацю з ТАСС через порушення редакційної політики фотосервісу, заявивши, що планує видалити весь вміст ТАСС, коли їхня поточна угода закінчиться.
"Ми уважно стежимо за російським державним інформаційним агентством ТАСС з моменту вторгнення Росії в Україну", – сказав Forbes речник Getty Images. "Щоб забезпечити цілісність вмісту, який ми розповсюджуємо, ми вимагаємо, щоб партнери та автори дотримувалися їх".