Поліграфкомбінат “Україна” обіцяє з 1 листопада запустити друк біопаспортів

23 Липня 2013, 11:47

У ході перевірки поліграфкомбінату у вівторок перший віце-прем'єр Сергій Арбузов зазначив, що Україна розраховує на підписання Угоди про асоціацію з ЄС у поточному році і в рамках своїх зобов'язань повинна налагодити випуск біометричних паспортів.

«Ви знаєте, що вже восени ми плануємо підписати угоду з ЄС. Ми повинні зробити вже біометричний паспорт – це умова ЄС. Тому у мене велике прохання, щоб у нас не виникало жодних збоїв, і ми з цим впоралися», – звернувся Арбузов до директора комбінату.

У свою чергу, Степанов запевнив, що весь технологічний процес, необхідний для виробництва таких паспортів, активно налагоджується і «ми працюємо над тим, щоб до 1 листопада біометричний паспорт вже випускався в Україні».

«Зараз ми всіма силами працюємо над технічними біометричними показниками, над дизайном документів і, я думаю, що до 15-20 серпня ми передамо уряду перші прототипи біометричних закордонних паспортів», – повідомив директор підприємства.

Нагадаємо, 7 червня Міністерство закордонних справ та закордонні дипломатичні установи України розпочали оформлення та видачу українцям, які постійно проживають чи тимчасово перебувають за кордоном, біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Однак 12 червня стало відомо, що Кабінет міністрів призупинив дію постанови, якою затверджувалися зразки бланків біометричних документів.

2 липня глава Державної служби міграції Микола Ковальчук заявив, що новий виробник закордонних паспортів поліграфічний комбінат «Україна» має більші потужності, ніж ЄДАПС, і меншу вартість бланків.