За словами Парубія, він у середу спілкувався з прокурором Миколаївської області Андрієм Курисем і, за його даними, зі слідством співпрацює тільки один з трьох підозрюваних.
"Обидва міліціонери, які обвинувачуються у зґвалтуванні, відмовляються співпрацювати зі слідством. Фактично, сьогодні ми маємо свідчення таксиста Рябіненко. Він називає прізвища і на питання, чому не називав Євгена Дрижака в перший день, говорить: тому що той був на волі", – заявив депутат.
За його словами, також 10 липня свої свідчення даватиме і Крашкова.
"Сьогодні, фактично, будуть проведені перші повноцінні слідчі дії. Адвокат, яка працює з нею (потерпілою) вже два дні, каже, що Ірина готова до дачі свідчень. І на сьогодні ми маємо, як мінімум, свідчення таксиста, свідчення потерпілої, з приводу того, що було два міліціонера", – сказав Парубій.
За його словами, капітан міліції Дрижак не зможе уникнути покарання.
"Немає ніяких сумнівів, що Дрижак був одним з тих, хто по-звірячому ґвалтував і намагався вбити Ірину. Ми наполягаємо на тому, щоб була кваліфікація "замах на вбивство". Ми вважаємо це принциповою позицією", – сказав депутата.
Він також додав: "Працівники прокуратури сказали, що не розглядають такий варіант, і їм необхідно завершити слідчі дії, щоб підготувати обвинувальний вирок".
Як повідомлялось, 9 липня заступник прокурора Миколаївської області Дмитро Єфіменко повідомив, що у автомобілі одного з підозрюваних у зґвалтуванні знайдено кров потерпілої Крашкової.
Нагадаємо, 28 червня міліціонер Дмитро Поліщук (племінник прокурора Заводського району Миколаєва) та таксист Сергій Рябіненко були затримані за підозрою у скоєнні зґвалтування, розбійного нападу та нанесенні тяжких тілесних ушкоджень мешканці Врадіївки Ірині Крашковій. Суд обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на строк 60 діб. Пізніше було затримано і старшого лейтенанта міліції Євгена Дрижака, що є похресником начальника Миколаївського облуправління міліції Валентина Парсенюка. Одразу після трагедії міліція заявляла, що в Дрижака є алібі, втім, пізніше він був переведений у статус підозрюваного. Його заарештували до 15 серпня.
У ніч на 1 липня місцеві мешканці намагалися взяти штурмом місцевий райвідділок міліції. Міліція застосувала сльозогінний газ.
МВС відкрило кримінальне провадження за фактом заворушень у Врадіївці за ч. 4 ст. 296 (хуліганство, здійснене групою осіб) та за ч. 1 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу.
Мітинги місцевих мешканців біля райвідділу міліції продовжувалися ще 2 та 4 липня.
Також 4 липня у Києві близько сотні активістів прийшли під будівлю Міністерства внутрішніх справ з вимогою припинити зловживання в рядах міліції.