Поки половина українців говорить російською, нас завжди можуть прийти “визволяти” – Клімкін

10 Листопада 2018, 12:59

Міністр закордонних справ Павло Клімкін у своєму привітанні з Днем української писемності та мови назвав мовну ситуацію в Україні "типово колоніальною" та закликав російськомовних співгромадян переходити на українську. Про це повідомляє міністр написав насвоєму Facebook.

 

"На жаль, у нас це не чисто гуманітарно-філологічне свято, як в усіх мовно благополучних країнах. Для нас мова – це питання національної безпеки, національного відродження і навіть виживання", – наголосив Клімкін.

 

Він нагадав, що саме захистом російськомовного населення від "міфічної української загрози". Москва виправдовує окупацію Криму й Донбасу.

 

"Підступний напад Росії несподівано дав зовсім небажані для неї результати: мільйони наших громадян, у тому числі й російськомовних, нарешті зрозуміли, що поки половина українців говорить російською, нас завжди можуть прийти "визволяти", – написав міністр.

 

Нагадаємо,  за даними організації Euromonitor International,за останні 20 років російська мова втратила більше "територій", аніж будь-яка інша мова.