Поки немає виборів. На Луганщині піарники ОПЗЖ та керівництва області зійшлися в інформаційному бою

Політика
3 Листопада 2021, 18:35

Що з виборами?

Перші вибори у громадах на окремих територіях Луганської та Донецької областей знову не відбулися, хоча існували плани провести їх 31 жовтня. У день довиборів до Верховної Ради і виборів мера Харкова. До переліку таких громад належать 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського і Покровського районів Донецької області та вісім громад  Сєверодонецького і Щастинського районів Луганської області.

Ще 17 серпня ЦВК указала, що попри рішення суду на користь проведення виборів, члени комісії не уповноважені самостійно визначати можливість забезпечення належного рівня безпеки. Також вони не можуть гарантувати уникнення терористичної загрози під час організації та проведення виборів. Центрвиборчком звернувся до Донецької та Луганської обласних ВЦА.

У відповідь на звернення ЦВК надійшли листи з «чіткими та однозначними висновками», у яких ідеться про неможливість провести перші місцеві вибори. Наступного разу комісія планує звернутися до голів областей у січні 2022 року.

Поки Центрвиборчком вагається з призначенням виборів, військово-цивільні адміністрації зміцнюють позиції. Політичні сили, які мріють потрапити до міських рад спокійно чекають та готові у будь-який час почати агітувати. Що стосується решти території області, то політична картина без суттєвих змін.

«Наш край» процвітає у Рубіжному і мовчить у Лисичанську

Представники партії «Наш край» під керівництвом нардепа Сергія Шахова продовжують утримувати сильні позиції у Рубіжному, де виступають на кожному святі, вітають та роздають продуктові набори пенсіонерам.

Дмитро Конов та Олександр Савченко, які є мешканцями Лисичанська, а працювали в Рубіжанській міській раді заступниками міського голови, звільнилися. Це відбулося у той самий момент, коли поширилися чутки про проведення місцевих виборів восени 2021 року. Обидва мали наміри потрапити до міської ради Лисичанська, але ж вибори так і не відбулися.

Не забувають представники «Нашого краю» й про мешканців інших громад. Разом з нардепом Олександром Суховим вітають з поточними святами містян та викладають інформацію до соцмереж. Старанно підмічають недоліки у роботі як міської, так і обласної ВЦА. У той момент, коли виповнився один рік з моменту заснування Лисичанської військово-цивільної адміністрації, нардеп Сухов через запит вимагав від очільника ВЦА Олександра Заїки звітувати про роботу. Врешті-решт народний депутат отримав негативну відповідь. Керівництво Лисичанської військово-цивільної адміністрації, яке отримує заробітну плату з міського бюджету, не виявило бажання прозвітувати перед містянами.

ОПЗЖ та «битва піарників»

У Кремінській об’єднаній територіальній громаді голова та більшість міської ради представляють політичну силу «Опозиційна платформа – За життя». Варто зазначити, що свято тут відбувається майже кожного дня. Виступи оркестрів, з якими міський голова Володимир Струк провів усю тогорічну передвиборчу кампанію, продовжуються і за його каденції міського голови.

Дуже полюбляє очільник Кремінної співи та танці, а також пишні народні гуляння. На День шахтаря цього року Струк виступив офіціантом, надівши фартух та пригощаючи усіх польовою кашею. Таким чином міський голова намагається привернути до себе увагу та завоювати прихильність електорату.

Фото із соцмереж Струка

Якщо у Кремінній можна все, то у Рубіжному представники ОПЗЖ намагаються гучно не проявлятись. Соратник нардепа Юрія Бойка, депутат Рубіжанської міськради та генеральний директор містоутворювального підприємства «Зоря» Олександр Чернецов проводить зустрічі з нардепами від ОПЗЖ просто на заводі. На цьому ж підприємстві нещодавно відбувся круглий стіл Всеукраїнської ГО «Жінки за мир» за участі нардепа Наталії Королевської.

Королевська на форумі жінок. Фото із соцмереж Королевської

Окрім Рубіжного, ОПЗЖ помічені у Попасній, де наразі працює військово-цивільна адміністрація. Представники ОПЗЖ допомагають у школах з ремонтами та спортінвентарем.

Цікаво, що регіональний ТРК «Донбас онлайн», який позиціонував себе як незалежний, зараз відкрито висвітлює діяльність нардепів від ОПЗЖ. Інформація про відвідування ними Луганщини постійно з’являється у новинах телеканалу, які публікує на власній офіційній сторінці у фейсбук Чернецов.

До речі, сюжети «Донбас онлайн» з’являються також на сайті Лисичанської міської ТРК «Акцент», яка належить народному депутату від ОПЗЖ Сергію Дунаєву. Туди ж додають відео телеканалу «НАШ», який належить Євгенію Мураєву.

Нещодавно «НАШ» провів низку прямих ефірів з різних куточків Луганської області, метою яких було показати негативну сторону діяльності Офісу президента та більшості Верховної Ради. Групі працівників каналу не дозволили встановити майданчик для трансляції у Сєверодонецьку, мотивуючи це карантинними обмеженнями.

Тож їм довелося мовити з Кремінної. У підсумку робота каналу на Луганщині успішною не стала. До працівників підходили люди з гаслом «Слава Україні!», а одна з опитуваних взагалі почала сперечатися та наполягати на тому, що вся негативна інформація про Луганщину є неправдивою.

«Ніякий ми не депресивний регіон, ми розвиваємося, шановні. Тут не все так погано. Зараз, куди не кинь, ідуть будівництва. У Сєвєродонецьку, звідки я приїхала, ідеш вулицею, будується кілька спортивних майданчиків, будується сквер, тобто іде «Велике будівництво». Може комусь десь воно не подобається, але тим не менш, ми бачимо, що все ремонтується», – наголосила Світлана Попова у прямому ефірі телеканалу «НАШ». Вона зробила акцент на тому, що телеканал висвітлює інформацію однобоко, так, ніби на Луганщині все погано.

До слова, Світлана Попова є колишньою співробітницею каналу «Донбас онлайн», а нині виступає журналістом компанії Spin studio, з якою нещодавно почав співпрацю очільник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай. Таким чином, від ОПЗЖ до «Слуги народу» усього один крок. Сам Гайдай в одному з інтерв’ю зазначив: «я не питаю у відвідувачів мого кабінету, з якої вони партії. Моя політика – це економіка та розвиток Луганщини».

Сильні позиції Гайдая

Голова Луганської обласної ВЦА Сергій Гайдай останнім часом всіма силами зміцнює власні позиції у регіоні, але його тактику роботи було дещо змінено. Гайдай перестав виходити у прямі ефіри в соцмережі фейсбук. Тепер його PR займається не лише відділ комунікацій обласної ВЦА, а й уже згадана компанія Spin studio, що спеціалізується на виробництві медіаконтенту.

Журналіст Spin studio Світлана Попова робить розгорнуті телевізійні інтерв’ю про досягнення військово-цивільних адміністрацій Луганщини. У серпні вийшла перша бесіда з головою Лисичанської ВЦА Олександром Заїкою, згодом інтерв’ю з директором комунального підприємства «Лисичанськводоканал», а ще пізніше репортаж про залучення коштів на реконструкцію Попаснянського водоканалу.

Окрім того, кожна подія супроводжується професійними відеосвітлинами у соцмережі Facebook, яку поширює групами Світлана Попова. Будь-то ремонт дороги чи вітання, відвідування міст та селищ чи перевірка стану ремонтних робіт – все викладають до інтернету.

Схоже на те, що Гайдаю вдається таким чином збільшити прихильність та довіру населення регіону до ВЦА у містах та селищах. Головним його козирем станом на сьогодні є програма президента «Велике будівництво». Якщо вибори у громадах і далі не призначатимуть, то він навряд чи щось заважатиме йому посилювати вплив.