Сенат США має намір отримати додаткову інформацію від Facebook в рамках розслідування покупки політичної реклами з Росії під час президентської кампанії 2016 року. Про це повідомляє Financial Times.
Член сенатського комітету з розвідки, сенатор від Демократичної партії Адам Шиф заявив в інтерв'ю ABC News, що у соцмережі запросили додаткову інформацію щодо цього питання. Він зазначив. що комітет "вже отримав деяку інформацію", однак залишається "ще багато питань без відповідей".
"Є питання про те, який юридичний процес нам потрібно використовувати, щоб отримати цю інформацію від Facebook. Але, чесно кажучи, я стурбований тим, що нам так багато знадобилося часу, щоб дізнатися, що росіяни заплатили не менше $100 тисяч за рекламні оголошення, спрямовані на те, щоб спробувати вплинути на наш виборчий процес", – заявив він.
У суботу, 16 вересня, Facebook заявила, що надала главі спеціальної комісії Роберту Мюллеру нові дані про те, яку саме рекламу джерела в Росії поширювали через Facebook. За інформацією видання, передані дані за обсягом перевищують ті, які раніше були передані американському Конгресу.
Нагадаємо, раніше директор служби безпеки Facebook Алекса Стамоса повідомив, що за останні два роки близько 470 облікових записів в Facebook, які ймовірно пов'язані з РФ, витратили $100 тисяч на тисячі оголошень в соцмережі, які рекламують соціальні і політичні повідомлення.
Варто зазначити, що у США ведеться розслідування щодо ймовірного втручання Росії в президентські вибори в США. Спецпрокурор США Роберт Мюллер з'ясовує, чи мала місце змова штабу Трампа з Кремлем, щоб підірвати позиції суперника Трампа від Демократичної партії Хілларі Клінтон. Сам Дональд Трамп неодноразово називав подібні звинувачення "полюванням на відьом".
Раніше повідомлялось, що центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.