Покупець ОПЗ повинен буде погасити борг підприємства перед Нафтогазом – умови приватизації

20 Жовтня 2016, 17:29

Покупець 99,6% акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" повинен буде погасити прострочену заборгованість підприємства перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий природний газ. Відповідний пункт міститься в умовах приватизації ОПЗ, затверджених розпорядженням уряду №746-р від 19 жовтня 2016 року.

Цим же документом стартова ціна підприємства на повторному конкурсі знижується в 2,6 рази – до 5,16 млрд грн.

За даними глави Фонду державного майна, при проведенні нового конкурсу з приватизації ОПЗ його учасникам також не потрібно буде вносити гарантійний депозит, досить буде банківської гарантії.

Як повідомив глава ФДМ Ігор Білоус журналістам в Києві в четвер, Фонд планує офіційно оголосити конкурс на наступному тижні і провести його орієнтовно 12-15 грудня.

За його словами, у зв'язку зі зниженням стартової ціни з'явилося ще кілька претендентів, зокрема, ще одна американська компанія і одна – східноєвропейська. Білоус зазначив, що мова йде про чотири-п'ять потенційних покупців, і українські серед них наразі відсутні.

Він додав, що залишилося ще визначити крок аукціону, припустивши, що він буде в діапазоні від 100 млн грн до 250 млн грн, "можливо, 200 млн грн".

Серед основних питань, які ставлять потенційні інвестори, глава ФДМ виділив борг перед Group DF Дмитра Фірташа на суму понад $250 млн, несприятливу кон'юнктуру на ринку аміаку і карбаміду і необхідність забезпечити дешевий газ для роботи підприємства. Він уточнив, що при нинішньому рівні цін на продукцію ОПЗ для рентабельної роботи йому необхідно закуповувати газ за ціною приблизно $153 за 1000 куб. м, тоді як НАК "Нафтогаз України" зараз поставляє його в розстрочку за ціною близько $270 за 1000 куб. м.

У той же час Білоус зазначив, що оптимістично дивиться на перспективи продажу ОПЗ, оскільки підприємство має унікальне становище на ринку і інтерес стратегічних гравців ринку до нього великий, а сприятлива кон'юнктура на ринку, як очікується, відновиться в 2019 році.

Глава ФДМ також підкреслив, що в разі невдачі приватизації держава постане перед альтернативою закриття ОПЗ на невизначений термін з ризиком втрати кваліфікованих кадрів або передачі його в оренду власнику газового ресурсу — НАК "Нафтогаз України" або його "дочки" "Укргазвидобування".

Нагадаємо, ФДМ оголосив конкурс з продажу 99,567% акцій ОПЗ зі стартовою ціною в 13,175 млрд грн (близько $527 млн). Попередній конкурс з продажу ОПЗ провалився: жодна компанія не подала заявку для участі в ньому. Кабінет міністрів затвердив умови проведення повторного конкурсу з приватизації: стартова ціна ОПЗ знижена до 5 млрд 160 млн грн, термін до приватизації продовжено 7 січня 2017 року.