Показове звільнення

ut.net.ua
4 Липня 2008, 00:00

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Підстави для ухвалення рішення щодо дострокового припинення повноважень депутата від БЮТу Ігоря Рибакова нині відсутні. Таку заяву зробила Марина Ставнійчук, заступник голови Секретаріату Президента. Вона нагадала, що Рибаков написав заяву про вихід із коаліції, але не з фракції БЮТу, і що на сьогодні не встановлюється порядок дострокового припинення повноважень парламентарів, а лише «порядок заміщення з посади того депутата, повноваження якого були достроково припинені».
 
Водночас нардеп Віктор Швець (фракція БЮТ) заявляє, що в Рибакова сьогодні немає підстав вважати себе парламентарем. Адже Конституційний Суд України визнав неконституційним право народного депутата на невходження або вільний вихід із фракції політичної сили, за списком якої він був обраний. Після рішення КС найвищий керівний орган партії чи блоку має повне право ухвалити рішення про позбавлення його депутатських повноважень.
Сам Рибаков зазначив, що «жоден з’їзд, навіть політичної сили під керівництвом прем’єр-міністра, не може припинити повноваження народного депутата, оскільки це прямо суперечить Конституції й чинному законодавству».