Поїзд із речами загиблих у збитому Boeing передадуть спецкомісії

31 Липня 2014, 20:04

"Є ще один потяг, який не повернено до місця базування. Він розташований на території, яка тимчасово підконтрольна бойовикам. Там є один вагон, який розміщується сьогодні на тій території, в якому є речі загиблих", – сказав він.

Гройсман також зазначив, що українська сторона вимагає, щоб вагон із речами загиблих було переміщено на територію, контрольовану українськими військовими, а речі – передано комісії з розслідування причин аварії.

"На жаль, поки що це не відбувається. Але є запевнення контактної групи, що протягом двох днів це буде повернено з тієї території", – повідомив Гройсман.

Водночас він зазначив, що українська сторона поки що не має інформації щодо точної кількості тіл та останків загиблих пасажирів літака, які можуть ще бути на місці трагедії.

Відповідаючи на запитання про те, чи має він інформацію, яка кількість тіл може бути на місці аварії літака, Гройсман сказав: "Є припущення, але точну цифру ми знатимемо тоді, коли повністю дослідимо місце, де знаходяться уламки збитого літака".

За його словами, точну кількість встановлять також експерти, які здійснюють дослідження та ідентифікацію тіл.

"Наше спільне завдання сьогодні полягає в тому, щоб кожне тіло, останки тіла знайти, ідентифікувати та відправити на батьківщину", – додав Гройсман.

Раніше він повідомив, що сторони домовилися про припинення бойових дій в районі падіння авіалайнера.

Як відомо, 17 липня літак авіакомпанії «Малайзійські авіалінії», що летів рейсом MH17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), зазнав на сході України. Загинули 298 осіб, з них 193 – громадяни Нідерландів.

В СБУ заявили, що мають докази того, що авіалайнер збили терористи з установки "Бук", яку могли отримати з Росії.

Роботі рятувальників, які працювали на місці катастрофи, перешкоджали озброєні терористи.

Нагадаємо, 31 липня у Мінську відбувається засідання тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України.

За даними ЗМІ, контактна група представлена в Мінську у повному складі: другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Києві Міхаіл Зурабов та офіційний представник нинішнього голови ОБСЄ з питань врегулювання ситуації в Україні Хайди Тальявіні.

Водночас невідомо, чи є на зустрічі представники самопроголошеної "Донецької народної республіки".