Антон Лузер оглядач-інформатор

Подвиг міністра

ut.net.ua
15 Травня 2009, 00:00

 

Скандал навколо міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка чимдалі більше набуває рис політичного трилера з наркологічним підтекстом. Теорія змови навколо нашого головного борця зі злочинністю вже сягнула світового масштабу, і ті громадяни, які стежать за новинами, вже мали б страждати від нічних кошмарів і втрати апетиту.
 
А озирніться на тиждень назад – ніби ж нічого не віщувало біди. Нехороші передчуття викликали тільки новини з Англії, де, за версією Lenta.ru, коняку на прізвисько Moonlit Path, що належить королеві Єлизаветі ІІ, було спіймано на вживанні допінгу. Аж раптом почалося! 4 травня у Франкфуртському аеропорту затримали керівника МВС України за звинуваченням у п’яній бійці з поліцейськими. Ну, припустімо, Юрій Віталійович трішки випив перед вильотом. Для хоробрості, так би мовити, адже той, хто хоч раз літав на Як-42 внутрішньоукраїнських авіаліній, до будь-якого літака тверезим уже не підійде. І не вірю я, що Луценко, хай би скільки перехилив, утнув би щось небезпечне на борту лайнера «Люфтганзи». Якось я пив коньяк із Юрієм Віталійовичем в автобусі, що прямував із Києва до Вінниці, і, слово честі, машина разом із пасажирами прибула до пункту призначення без пригод. Та скільки кумедних історій і веселих анекдотів розповів тоді попутникам Юрій Віталійович! Б’юся об заклад: якби українського міністра таки посадили на літак до Кореї, летіти на ньому було б так само прикольно, як на амстердамському рейсі.
 
Утім, у цій ситуації і німців зрозуміти можна. Кому, як не їм, знати, що може накоїти «мєнт»… пардон, поліцай після того, як перехилить кілька келихів пива чи чарчину горілки. Як повідомляє інформаційна агенція «Новый Регион», берлінський поліцейський (уже колишній), прийнявши «на груди», увірвався до музею мадам Тюссо і, вигукнувши «Ні війні!», відірвав голову восковому Адольфу Гітлеру. Погодьтеся: якщо на такі асоціальні дії здатен напідпитку простий колишній поліцай, то чого могли очікувати німецькі правоохоронці від піддатого українського головного міліціонера, в минулому комсомольця, чий дід воював проти фашистів? Цілком логічно, бюргери боялися, що пілот «Люфтганзи» видасться Луценкові нацистським асом «Люфтваффе» з усіма наслідками. Словом, непорозуміння вийшло. За нього двоє франкфуртських поліцейських заплатили здоров’ям (торішня історія з київським мером Леонідом Черновецьким довела, що Юрій Віталійович – майстер із нанесення пахових ляпасів). Здавалося, що інцидент вичерпано. Аж ні – далі пішло-поїхало.
Партія регіонів під приводом занепокоєння, викликаного франкфуртським інцидентом, заблокувала парламентську трибуну. «Ситуація виглядає так, що Ющенко тримав його (Луценка. – Авт.) за руки, а Янукович заливав (горілку. – Авт.) у горлянку», – поділився підозрами депутат-регіонал Ярослав Сухий. 
 
«Політична розправа над міністром (внутрішніх справ. – Ред.) – це розправа над усім 300-тисячним інститутом міліції, – уточнив колега Сухого Геннадій Москаль із «Народної самооборони». – Це спроба відтяти голову єдиній стабілізаційній системі в державі, єдиному налаштованому і справді працюючому механізму, почати в країні епоху хаосу та злочинності. <…> Все дуже просто пояснюється: унаслідок такої дестабілізації введуть надзвичайний стан, щоб не проводити виборів!»
 
Щоб урятувати майбутні президентські вибори і світ, Юрій Луценко вчинив по-чоло­­вічому, так, як до нього не робив жоден вітчизняний можновладець. 12 травня він вибачився перед народом і подав у відставку. Але хмари хаосу вже збираються над планетою. Зокрема, як повідомляє BBC News, в австралійському зоопарку «Аделаїди» самиця орангутанга на прізвисько Карата влаштувала коротке замикання в сигналізації та намагалася втекти. «Це дуже винахідлива тварина», – прокоментував поведінку мавпи Пітер Уайхед, керівник установи. За його словами, Карата – найнепосидючіший орангутанг. 
 
Вона обожнює їжу, особливо ту, яку відбирає в інших мавп.