Оглядачі відзначають, що за своїм почерком події 19 серпня під Київрадою нагадують події 18 травня на Михайлівській площі та ще пізніші 27 квітня 2010-го в парламенті, коли відбулася ратифікація харківських домовленостей Януковича з Путіним.
«Тобто опозиції та всій країні знову продемонстровано, що на шляху до досягнення мети режим не збирається зупинятися ні перед чим і за потреби здобуватиме потрібний результат за будь-яку ціну», йдеться у статті.
За інформацією Арсенія Яценюка, повернення до «переламування через коліно» пов’язане з тим, що координація відповідних операцій перейшла до рук секретаря РНБО Андрія Клюєва. Оглядачі відзначають, що цей стиль «вирішення проблем» зводиться до перенесення успішного досвіду рейдерських методів захоплення бізнес-активів, якими нинішні «старі донецькі» користувалися раніше для формування своїх бізнес-імперій, на інститути влади різного рівня.
«Водночас важко не помітити, що в Києві створюється прецедент і відпрацьовуються сценарії для можливого зриву виборів глави держави та парламенту в майбутньому з пролонгацією їхніх повноважень», – відзначають оглядачі. І додають, що ситуація з президентською кампанією мало чим відрізняється від ситуації з Київрадою. Ст. 108 Конституції так само чітко визначає, що «президент України виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного президента України».
«Такий «вступ» можна відтермінувати під різними приводами з допомогою контрольованих судів та залежної ВР, скажімо, до 2030 року, коли Януковичу виповниться 80. І що, окрім як аналог Помаранчевої революції, здатне цьому перешкодити?», – йдеться у статті.
Більше про це читайте у матеріалі Олеся Олексієнка та Мілана Лєліча у № 34 «Українського тижня».