Події 9 листопада: Янукович полетів до Путіна, Рибак затвердив групу для підготовки законопроекту щодо Тимошенко

10 Листопада 2013, 00:53

Уранці прес-служба президента повідомила, що Віктор Янукович здійснить робочий візит до Російської Федерації, під час якого проведе зустріч з президентом РФ Владіміром Путіним.

«Сторони обговорять питання торгівельно-економічних відносин України та Росії напередодні Саміту «Східного партнерства», який відбудеться наприкінці листопада у Вільнюсі», – йшлось у повідомленні. Упродовж дня прес-служби обох президентів не повідомили більше деталей зустрічі.

Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко оприлюднила привітання з  нагоди XXIV Трирічного Конґресу Українців Канади, в якому запевнила, що «прийме будь-яку пропозицію з боку місії Європарламенту  заради підписання Угоди про асоціацію України з ЄС  на саміті у Вільнюсі.

«Я цілковито усвідомлюю власну відповідальність і хочу, щоби мене почули всі, хто ще не почув: майбутнє України незмірно важливіше за будь-які амбіції і політичну метушню. Історія ніколи не пробачить зриву підписання Угоди про асоціацію тим, хто мав зробити для цього все можливе і навіть неможливе…Тому ще раз наголошую: я ніколи не ставила і не буду ставити перед місією президентів Кокса-Кваснєвського жодних умов або вимог стосовно моєї долі. І я прийму будь-яку пропозицію з їхнього боку, якою б важкою для мене вона не була, заради підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом на Саміті Східного партнерства”,  — написала Тимошенко.

Прем'єр-міністр  Микола Азаров здійснив поїздку до Донецьку, де відбулася звітно-виборна конференція   осередку Партії регіонів, на якій керівником обласної організації обрали голову Донецької облдержадміністрації Андрія Шишацького

Прем’єр у своєму виступі на конференції  наголосив, що ключовою проблемою для України зараз  є необхідність домовитися з Росією щодо торговельних питань.  Також він вказав, що українська влада цінує та поважає роботу місії спостерігачів від Європейського парламенту, яка об'єктивно інформувала європейську спільноту щодо ситуації навколо екс -прем'єра Юлії Тимошенко.

Окрім того на брифінгу  в Донецьку Азаров вказав, що угода про асоціацію України з ЄС зараз залежить від відповідальності європейських політиків.

Голова Верховної Ради Володимир Рибак підписав розпорядження про   персональний склад Тимчасової робочої групи з підготовки законопроекту про можливість лікування ув’язнених за кордоном ( № 1987) та про скликання позачергового пленарного засідання парламенту 13 листопада.

Партія УДАР заявила, що вимагає присутності президента Віктора Януковича на позачерговому засіданн Ради, де буде розглянуто законопроект щодо можливості лікування ув’язнених за кордоном. Також в  УДАРі заявили, що на засідання комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності прийшли тільки представники опозиції.

Прокуратура міста Києва підтвердила законність рішення міліції про закриття кримінального провадження щодо можливої фальсифікації тексту законопроекту щодо внесення змін до Податкового кодексу

Президент Віктор Янукович у привітанні з нагоди Дня української писемності та мови запевнив, що держава й надалі докладатиме зусиль для реалізації відповідальної і виваженої політики, спрямованої на підтримку та розвиток української мови на засадах суспільної єдності. В той же час Микола Азаров у привітанні зазначив, що зміцнення статусу української мови як державної та гарантування кожному громадянину України права на його рідну мову є важливими складовими подальшого розвитку країни.   

У той же час речник прем'єр-міністра Миколи Азарова повідомив, що політик не писатиме Всеукраїнський диктант національної єдності 11 листопада „через напружений графік”.

ЗМІ повідомили, що у Греції прикордонники  перехопили корабель під прапором Сьєрра-Леоне, що слідував з України, з великою кількістю автоматів і боєприпасів без необхідних документів. МЗС України перевіряє інформацію про судно.

На Філіппінах кількість жертв  тайфуну Хайян сягнула  1200 осіб.

Український боксер Олександр Усик переміг мексиканця Феліпе Ромеро під час свого дебютного бою на професійному ринзі, який відбувся у Палаці спорту в Києві.

На   Міжнародній космічній станції  російські космонавти Олєг Котов та Сєргєй Рязанскій винесли Олімпійський факел у відкритий космос.

Позначки: