Події 9 липня: день народження Януковича, Госпсуд Києва закрив справу про реприватизацію “Криворіжсталі”

10 Липня 2013, 00:35

9 липня президент Віктор Янукович відзначив 63-й день народження на кримській дачі у Форосі.

Представники фракції Партії регіонів подарували Януковичу книжку про «православну Русь». Національний банк України, в свою чергу, отримав замовлення на півкілограмову монету з чистого золота із портретом президента.

В той же час, згідно з інформацією журналістів, для делегації ПР, яку очолив Олександр Єфремов, зранку із Києва до Сімферополя було організовано чартерний літак.

Також повідомлялося, що на святкування дня народження президента мали прибути співаки Йосип Кобзон, Таїсія Повалій, Олена Ваєнга, Олександр Маршал, Ілля Рєзнік, Тіна Кароль  та екс-соліст гурту Modern Talking Томас Андерс.

Також у цей день поблизу адміністрації президента було затримано активістів Коаліції учасників Помаранчевої революції (КУПР), які, за їх словами, прийшли привітати Януковича зі святом. Члени КУПРу прийшли на Банкову в масках диктаторів Каддафі, Хусейна, Гітлера і Сталіна. Правоохоронці заявили, що активістів затримали за порушення вимог статті 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних маніфестацій і демонстрацій». «Диктаторів» доправили до Печерського райуправління ГУМВС, де склали на них адміністративні протоколи.

У вівторок під стінами Генерального консульства Російської Федерації у Сімферополі група проросійських сепаратистів вимагала «повернути Севастополь Росії» і наполягала на «тимчасовій юрисдикції України» над містом. Пікет організував Народний фронт «Севастополь-Крим-Росія». Координатор «Фронту» Валєрій Подьячій пояснив, що акція присвячена 20-річчю ухвалення Верховною Радою Росії постанови «Про статус міста Севастополя». Учасники пікету заявили, що акти стосовно Севастополя і Криму потім не скасовувалися, тож «російський суверенітет над півостровом нікому не передавався». У зверненні до президента Росії Владіміра Путіна, яке організатори акції збиралися передати до генерального консульства, мовиться, що «переговори по статусу Севастополя можуть бути відновлені у будь-який момент», тож сьогодні «подальші ініціативи Росії в цьому напрямку також знайдуть величезну масову підтримку у жителів півострова».

Місцева влада не заперечувала, а правоохоронці не перешкоджала пікетуванню.

9 липня стало відомо, що Міністерство інфраструктури підвищує вартість проїзду в загальних, плацкартних і купейних вагонах поїздів внутрішнього сполучення на 10% з 1 жовтня. Вартість проїзду у вагонах всіх класів денного швидкісного поїзда "Інтерсіті" залишиться без змін, у той час як вартість проїзду в другому класі швидкісних поїздів "Інтерсіті+" знизиться на 9% з 1 липня й ще на 8,3% з 1 жовтня.

Також на 20% підвищиться вартість проїзду в поїздах типу "Нічний експрес".

У вівторок прокуратура Миколаївської області повідомила, що в автомобілі одного з підозрюваних у зґвалтуванні жительки Врадіївки знайдено кров потерпілої Ірини Крашкової. У відомстві також заявили, що повідомлення «у деяких засобах масової інформації» щодо підміни результатів аналізів, взятих у потерпілої, не відповідають дійсності.

"Прокуратура Миколаївської області офіційно заявляє, що ті аналізи, які були первинно відібрані, належать потерпілій, і це також підтверджено висновком експертної установи. Таким чином, прокуратура спростовує доводи, які були оприлюднені в засобах масової інформації, оскільки відібрані зразки дійсно належали потерпілій", – сказано у заяві прокуратури.

9 липня Господарський суд Києва вирішив залишити без задоволення позов консорціуму «Інвестиційно-металургійний Союз» (ІМС) до Фонду держмайна про скасування наказу від 2005 року про реприватизацію «Криворіжсталі». Суд ухвалив рішення на підставі неявки позивача, який втретє не з'явився у суд. У позивача є право оскаржити рішення в апеляційній порядку.

Та у вівторок стало відомо, що голова нижньої палати польського парламенту – Сейму – Єва Копач вважає необхідним визнати Волинську трагедію «геноцидом» поляків. Про це вона, зокрема, сказала в Sygnalach Dnia на Польському радіо.

Польський парламентарій зазначила, що проект заяви, який би включав окреслення тих подій «геноцидом», може бути розглянутий у нижній палаті польського парламенту 10 липня. Вона наголосила на необхідності виокремити сучасну політику і нинішні відносини з Україною від історичних подій 70-річної давнини.

У прес-службі польського Сейму повідомили, що проект цієї заяви може бути представлений 10 липня, зауваживши, що сьогодні важко прогнозувати, коли саме може відбутися голосування цього документу.

Водночас, прес-секретар глави Сейму Івона Сулік відмовилася прокоментувати, чи вплинула на позицію Єви Копач оприлюднена минулого тижня заява майже 150 депутатів Верховної Ради України, які закликали польський парламент визнати ті події «геноцидом».

За її словами, керівник Сейму до сьогодні ще не отримала цей лист і не буде коментувати цю справу на базі медійних повідомлень.

Позначки: