Парламентська асамблея Ради Європи уповноважила Моніторинговий комітет на «будь-які подальші дії» щодо України, включаючи можливість впровадження санкцій, у разі невиконання вимог Асамблеї.
«Парламентська асамблея Ради Європи відзначає із занепокоєнням, що після резолюції №1862 (2012) про функціонування демократичних інститутів в Україні, відсутні будь-які ознаки виконати її вимоги», – йдеться у заяві ПАРЄ.
Наступного тижня мають відбутися засідання Політичного, Моніторингового та Юридичного комітетів ПАРЄ. Попри старання голови української делегації Івана Попеску, тема політичних репресій, обставин утримання за ґратами Юлії Тимошенко та Юрія Луценка знову дискутуватиметься на рівні членів комітету.
На засіданні Спеціального Підрозділу Секретаріату ООН із забезпечення вимог Кіотського протоколу Україні дозволили відновити участь у механізмах Кіотського протоколу. Про це повідомила прес-служба міністерства. Відтак, Україна зможе відновити міжнародну торгівлю квотами на парникові гази, яку раніше заборонили.
Керівник польського комітету з підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Войцех Фолеєвський під час виступу в Барселоні розкритикував українських партнерів за зволікання у підготовці до Євро-2012. На думку польського чиновника, Україна затримує будівництво стадіонів та інших об’єктів інфраструктури, потрібних для проведення чемпіонату. Крім того, Фолеєвський спрогнозував проблеми з розміщенням уболівальників, які приїдуть в Україну у червні.
Однак, за словами директора Євро-2012 в Україні, Маркіяна Лубківського, польський чиновник вибачився за "неправильне трактування" своїх слів.
Уряд Греції повідомив, що більшість (85,8%), приватних кредиторів країни, в тому числі фінансові інститути, погодилися на обмін облігацій, що допоможе списати $142 млр і уникнути дефолту за своїми фінансовими зобов'язаннями. Наразі Греція має намір використовувати заходи законодавчого характеру, щоб змусити інших кредиторів приєднатися до угоди.
В той же час Міжнародне рейтингове агентство Fitch Rating знизило суверенний кредитний рейтинг Греції до рівня «обмежений дефолт». Експерти зазначають, що Угода про списання держборгу є фактичним визнанням дефолту країни.