Події 7 липня: У РНБО заявили, що українські силовики повністю контролюють кордон із Росією, Порошенко звільнив керівника антитерористичного центру СБУ

8 Липня 2014, 00:10

Російсько-український кордон повністю, включаючи раніше проблемні ділянки в Луганській області, зараз знаходиться під контролем українських Збройних Сил і Держприкордонслужби. Про це заявив заступник секретаря РНБО Михайло Коваль в інтерв'ю "5 каналу".

"Одразу ж з припиненням перемир'я, тобто з переходом до активної фази (антитерористичної операції – ред.)… фактично, вся межа була закрита від можливості ззовні перевезти на територію України важке озброєння. Навіть у Луганській області: ситуація така, що весь кордон контролюється Збройними Силами та прикордонниками", – заявив Коваль.

Тим часом, президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення керівника антитерористичного центру СБУ. Порошенко звільнив Василя Крутова з посади першого заступника голови Служби безпеки України, а також усунув його від виконання обов'язків керівника Антитерористичного центру. Відповідні укази розміщені на сайті глави держави.

Водночас на місце Крутова призначено Василя Грицака. Він тепер керуватиме антитерористичним центром.

Окрім того, Порошенко звільнив Владислава Бухарєва з посади першого заступника голови СБУ — начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ.

Також звільнено Юрія Артюхова з посади начальника Головного управління СБУ у Києві та Київській області, а на його місце призначено Михайла Глуговського.

Водночас Артюхова призначили першим заступником голови СБУ – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ.

Також стало відомо, що на Донбасі терористи обстріляли блокпости АТО. За оперативними даними групи «Інформаційний Опір», за ніч терористи вчинили низку нападів на позиції сил АТО. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook Дмитро Тимчук.

„З стрілецької зброї обстріляні блок-пости сил АТО біля н.п. Амвросіївка та Рубіжне. Втрат серед силовиків немає”, – йдеться уповідомленні.

Окрім того, обстріляний опорний пункт сил АТО в районі прикордонного пункту пропуску «Довжанський».

„Обстріл вівся з мінометів. Всього бойовиками було випущено близько 30 хв. Втрат серед силовиків немає”, – повідомляє Тимчук.

Також здійснено обстріл позицій сил АТО поблизу н.п. Кременная. За даними „Інформаційного опору”, один силовик поранений.

Українські військові під Карлівкою знищили кілька десятків бойовиків. Лідер "Правого сектора" Дмитро Ярош назвав вдалим недільний бій під Карлівкою на Донеччині, в якому убрали участь бійці батальйону "Донбас" та добровольці з "Правого сектора". Про це він написав у Facebook.

"Сьогодні був вдалий бій під Карлівкою. Українські артилеристи, військові розвідники, хлопці з батальйону "Донбас" та українські добровольці з "Правого сектора" провели успішну розвідку боєм", – написав він.
За словами Яроша, бій тривав кілька годин, у ньому знищили "десятки сепаратистів, військову техніку", зруйнували оборонні споруди бойовиків.

"На жаль, троє бійців "Правого сектора" отримали легкі поранення. Хлопцям вчасно надана медична допомога, зараз вони проходять лікування", – повідомив він.

Стало відомо, що під час конфлікту на Майдані Незалежності поранили чотирьох осіб. У ніч на 7 липня близько 30 осіб вчинили бійку із застосуванням зброї на Майдані Незалежності у Києві, а четверо з них доставлені до лікарень. Про це повідомили у прес-службі МВС Шевченківського району столиці.

За повідомленням міліції, четверо потерпілих знаходяться у лікарнях з різними ступенями тілесних ушкоджень.

Також повідомили, що усі вони відмовляються від написання офіційних заяв про причини затримання та обставини нанесення тілесних ушкоджень.

Міліція проводить подальшу перевірку ситуації, що відбулася.

Згодом з’явилася інформація, що МВС відкрило кримінальне провадження за фактом стрілянини на Майдані. Про це повідомила Тиждень.ua речник міліції Києва Ольга Білик.

"Відкрито провадження за ч. 4 статті 296 Кримінального кодексу (хуліганство із застосуванням зброї)", – повідомила Білик.

Також речник столичної міліції додала, що за попередньою інформацією, під час сутички використовували травматичну зброю. Крім того, Білик зазначила, що конфлікт виник власне з мітингувальниками, які були на Майдані.

"Потерпілі не вказують, чи належать вони до якогось руху, мітингувальники вони чи ні, чи є вони представниками Самооборони", – повідомила речник МВС Києва.

Меджліс вирішив не співпрацювати з окупантами. Меджліс передумав працювати з окупаційною "владою": на засіданні в Генічеську рішення про делегування представників у кримський уряд відмінили і рекомендували їм залишити посади. Про це повідомив журналістам заступник голови Меджлісу Наріман Джелял за результатами виїзного засідання в Генічеську Херсонської області.

«Враховуючи те, що спроби налагодити робочу співпрацю з владою не вдалися, Меджліс вирішив відмінити квітневе рішення про делегування своїх представників у владу і рекомендувати даним людям (один з яких вже звільнений) залишити займану посаду. Рішення, звичайно ж, залишається за самою особою», – сказав він.

Водночас для ухвалення рішення про невизнання легітимності кримського парламенту і відкликання депутатів не вистачило голосів.

Крім того, на засіданні було вирішено до кінця поточного року провести другий з'їзд Всесвітнього конгресу кримських татар.

Також цього дня Петро Порошенко призначив свою частину Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Він вільнив Любов Бакаленко, Володимира Манжосова і Ларису Мудрак з посади членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Відповідні укази глави держави опубліковані на сайті президента. 

Іншими указами Порошенко призначив Владислава Севрюкова, Григорія Шверка і Юрія Артеменка членами Нацради з телебачення і радіомовлення. 

Крім того, прес-служба УПЦ МП повідомила, що нового очільника УПЦ МП оберуть 13 серпня. Саме цього дня відбудеться Собор єпископів Української православної церкви московського патріархату, де оберуть нового предстоятеля УПЦ МП. Рішення прийняли 7 липня на засіданні Священного Синоду УПЦ.

"Для обрання нового предстоятеля Української Православної Церкви (Московського патріархату – ред.) – Митрополита Київського і всієї України, було ухвалено рішення скликати Собор єпископів Української Православної Церкви в місті Києві 13 серпня 2014 року", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, митрополит Київський та всієї України Володимир помер 5 липня після важкої хвороби.

Тим часом, у Луганську бойовики продовжують обстрілювати аеропорт. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив координатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук.

За його словами, в понеділок, 7 липня, бойовики обстрілювали аеропорт із шести танків і однієї БМП-2. Силовики відкрили у відповідь мінометний вогонь по позиціях терористів.

Також Тимчук зазначив, що терористи обстріляли блокпост сил АТО в Донецькій області, військові відповіли їм артилерійським вогнем.

 

 

 

Позначки: