Події 6 листопада: комітет Ради забракував усі законопроекти щодо Тимошенко, обшуки в бізнес-центрі Луценків та повернення українського рибалки з Росії

7 Листопада 2013, 00:59

6 листопада Верховна Рада відмовилася підтримати зниження пенсійного віку. За прийняття законопроекту, у якому передбачено таку процедуру, проголосували лише 195 депутатів.

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності порадив відправити на доопрацювання всі чотири законопроекти щодо лікування ув’язнених за кордоном. Комітет також створив робочу групу, яка має узгодити компромісний варіант законопроекту. Голова групи, депутат від ПР Геннадій Васильєв заявив, що комітет розпочне роботу над документом вже 7 листопада.

Опозиція пропонувала  пакетне голосування законопроекту Лабунської разом  з іншими євроінтеграційними законами.  Зокрема, з законопроектом про реформування прокуратури, поданим президентом Віктором Януковичем, який комітет  рекомендував ВР підтримати в першому читанні.

Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що рішення профільного комітету Верховної Ради веде до зриву саміту Східного партнерства у Вільнюсі.  А лідер ВО "Свободи" Олег Тягнибок сказав, що фактично відбулося "заговорення" теми екс-прем'єра Юлії Тимошенко і євроінтеграції.

"Очевидно, є рішення змінити вектор стосунків з Європою. Очевидно, все-таки щось пообіцяв (президент Росії-ред.) Путін під час зустрічі в Сочі", – сказав Тягнибок.

В той же час  у Харкові   , перенесли на 6 грудня засідання суду в справі про фінансові зловживання корпорації "Єдині енергетичні системи України", в яких звинувачують екс-прем'єра Юлію Тимошенко.

У Києві в приміщенні бізнес-центру "Лотос", що належить родині екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, провели обшук. Як повідомила речник Луценка Лариса Сарган  до будівлі зайшло п'ятеро невідомих у спортивних костюмах і представилися співробітниками податкової міліції. У працівників компанії вилучили мобільні телефони, з приміщень вилучили сервери.

Згодом міністерство доходів і зборів повідомило, що  "жодного політичного підґрунтя" у цій справі немає, і обшук був проведений через те, що один з орендарів сервера, розташованого у приміщенні, не сплатив державі 3 млн грн податків.

Також міністерство повідомило, що перевірка 25 підприємств кондитерської корпорації Roshen виявила ухиляння від сплати податків на суму 47 млн грн.

Польська державна нафтогазова компанія PGNіG розірвала контракт з НАК "Нафтогаз України" на імпорт українського газу до Польщі.

 МЗС України повідомило, що в Росії звільнили українського рибалку  Олександра Федоровича під підписку про невиїзд. Правоохоронці РФ оголосили Федоровичу, що він може залишити територію Росії, але за потреби має повернутися для участі в суді.  У той же час у Генеральній прокуратурі повідомили,що Російської Федерації погодилась передати кримінальне провадження щодо українського рибалки Олександра Федоровича для розслідування правоохоронними органами на території України.

 Президент Віктор Янукович   6 листопада відкрив станцію київського метрополітену "Теремки" на Куренівсько-Червоноармійській лінії.

Також у Києві з нагоди відзначення 70-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників  відбулась військово-історична хода та ряд урочистостей.

Стало відомо, що у Росії  український гурт "Океан Ельзи", який виступав з концертом у Саратові 2 листопада, оштрафували за незаконну трудову діяльність

Позначки: