«Житло в Україні непомірно дороге. Відповідно до індексу, що враховує ціни на житло у прив'язці до середньої заробітної плати, Київ, наприклад, наближається до таких мегаполісів, як Нью-Йорк і Лондон і обганяє Москву. При цьому в країні відчувається нестача житла», – сказано в повідомленні.
Тим часом, коли ООН турбується про житло українців Олександр Тимошенко намагається захистити свою дружину Юлію Тимошенко від переслідувань влади. У зв’язку з цим чоловік Тимошенко виступив різкою заявою, в якій закликав міжнародну спільноту не вірити жодному слову, яке звучить від української влади про відсутність в Україні політичних переслідувань.
Олександр Тимошенко нагадав, що за останні 2 роки «статки олігархів і депутатів, які бігають на підтанцьовках влади збільшились у 250 разів». Тимошенко також зауважує, що «влада Януковича вдається до вибіркового правосуддя, переслідування лідерів опозиції, провідних вчених і соціологів, витягує давно забуті кримінальні факти та вбивства, на яких врешті-решт вони самі прийшли до влади. Усвідомлюючи, що весь світ сприймає Януковича як неадертальця, двічі судимого елемента і що Європейський суд з прав людини скасує несправедливий вирок, винесений Юлії Тимошенко, Янукович вирішив задіяти методи, якими вони самі користувалися, коли йшли до влади, а також реанімувавши справи 15-річної давнини щодо діяльності ЄЕСУ, а також звинуватити Юлію Тимошенко у вбивстві народного депутата Євгена Щербаня у 1996 році. Хоча ще 3 березня 2006 року народний депутат від Партії Регіонів Юрій Болдарєв заявляв про те, що замовне вбивство донецького підприємця Євгена Щербаня і ліквідація Ахатя Брагіна організовано одними і тими ж бандитськими угрупуваннями, за якими могли стояти Янукович і його оточення.
«Янукович і його оточення можуть бути можливими причетними особами до вбивства колишнього Голови Нацбанку Вадима Гетьмана, який прагнув навести порядок в питаннях ведення бізнесу, а також і самого Євгена Щербаня, який був достатньо зваженим керівником і організатором і заважав їм рватися до влади і великого бізнесу», – заявив Тимошенко.
Пізніше, він повідомив, що всі докази з цього приводу оприлюднить «коли настане час».
У свою чергу експерти переконані, що «криміналізація» лідерів опозиції є цілеспрямованим проектом.
За словами президента центру «Український барометр» Віктор Небоженко, українська Прокуратура «витягла» справу про убивство Євгена Щербаня тому, що діє за прикладом нерозвинених країн, де також жорстко переслідували політичну опозицію навішуванням подібних справ.
Експерт вважає, що новий проект «класового» винищення опозиції є цілеспрямованим, який не виник сам по собі. «Його завдання – показати, що «дніпропетровські» і «київські» більші бандити, ніж «донецькі». Раніше такого не було. Прокуратура ще кілька місяців тому була просто інструментом для економічного та політичного тиску на опозицію. Зараз вона виконує нову роль, класову. Думаю, це, безумовно, чийсь проект. «Донецькі» активно показують, що представники опозиції найнебезпечніші для суспільства. Авакова підібрали також за цим принципом. Тобто «харківські» небезпечніші за «донецьких». Зверніть увагу, що відбулося в Миколаєві (зґвалтування і убивство Оксани Макар – Ред.). Хоча міліцейські дані свідчать, що подібних злочинів відбувається близько 20 за добу, чомусь саме у Миколаєві сталася ця гучна історія», – заявив політолог.
На його думкуа, абсолютно невипадково генпрокурор Віктор Пшонка 5 квітня заявив про те, що за часів президентства Ющенка тодішньому прокурору Піскуну наказали закрити справу ЄЕСУ. Мовляв, Піскун зізнався у тиску з боку Ющенка.
А президент Віктор Янукович дивним чином піклується про національну безпеку. Схоже він вважає, що вона цілком залежить від кількості чиновників апарату Ради національної безпеки і оборони. Тож за цією логікою він, своїм указом удвічі збільшив чисельність її штату з 90 до 180 осіб. Також у структурі апарату РНБО створено департаменти державної безпеки і правоохоронної діяльності, військової безпеки, економічної та соціальної безпеки, зовнішньополітичних аспектів національної безпеки, контрольне управління, організаційно-технічне управління, відділ бухгалтерського обліку і звітності та режимно-секретний сектор.
Кількість заступників секретаря РНБО залишився колишнім – один перший заступник і два заступники.