Події 5 травня: Карпачова заявила про обшук в офісі, в НАТО стурбовані станом Тимошенко, 3 українці зникли безвісти в Непалі

6 Травня 2012, 00:35

Перший омбудсмен України Ніна Карпачова заявила, що офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини обшукали представники СБУ. З її слів, дозвіл на обшук дала новообраний омбудсмен Вікторія Лутковська.  Пізніше  СБУ заявило про непричетність до обшуку в офісі омбудсмена. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська також спростувала свою причетність до заяви Карпачової.В Генеральній прокуратурі заявили, що не проводили обшуків у офісі омбудсмената підтвердили, що  дійсно проводять  комплекс заходів,  щоб встановити об’єктивність викладених Карпачовою фактів про застосування сили до екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Тим часом, партія «Батьківщина» поширила заяву, в якій трактує події навколо омбудсмена як «сліпу помсту за публікацію фотодоказів побиття Юлії Тимошенко в Качанівській колонії».

Генсек НАТО в інтерв'ю німецькій газеті Bild  висловив стурбуваність поводженням з екс-прем’єром України. В той же час офіційний представник НАТО констатував, що ця міжнародна організація "стурбована недавніми новинами щодо Тимошенко". Також представник Альянсу зазначив, що візит Північноатлантичної ради до України відкладений. Раніше мова йшла про те, що рада планує відвідати з візитом Україну в період після саміту Альянсу і до парламентських виборів в Україні.

Стало відомо, що троє українців зникли безвісти після зсуву ґрунту, що стався в гірській місцевості неподалік від міста Покхара (Непал). Наразі відомо, що внаслідок зсуву загинули 5 осіб, 50 зникли безвісти, у тому числі й українські туристи. На місці зсуву виконуються рятувальні роботи із залученням місцевої поліції, армійських підрозділів, військового вертольота. Контроль за процесом робіт здійснює уряд Непалу.

Два західноукраїнські обласні центри розпочали святкування днів міста.  З нагоди 756-річчя Львова у великому сесійному залі Ратуші відбулось урочисте вручення спеціальної нагороди – Срібний Хрест Заслуги УПА. Глави трьох українських церков вперше провели спільний молебень в Івано-Франківську з нагоди 350-річного ювілею міста.

Позначки: