Події 5 березня: захоплення спецпосланця генсека ООН у Криму, суд дозволив арешт Аксьонова

6 Березня 2014, 00:55

5 березня Спеціального посланника генерального секретаря ООН Роберта Серрі, який приїхав з місією до Криму, захопили невідомі озброєні особи. Як повідомили в МЗС України, автомобіль Серрі в Сімферополі «заблокували невідомі озброєні люди в уніформі і повідомили, що у них команда відвезти його в аеропорт. Він відмовився їхати і зараз його захопили і утримують невідомі фактично в заручниках».

Втім згодом стало відомо, що спецпосланця звільнили і він повертається до Києва.

Водночас, секретар Ради нацбезпеки і оборони Андрій Парубій заявляє, що відомство вивчає інцидент з Робертом Серрі в Криму і дасть оцінку тому, що сталося.

Також у середу стало відомо, що група невідомих викрала директора департаменту по роботі з особовим складом Адміністрації Державної Прикордонної Служби Михайла Коваля. Прес-служба прикордонного відомства  повідомила, що Коваля викрали невідомі у Ялті.

"Близько 40 невідомих викрали його біля Ялтинського дивізіону катерів морської охорони Держприкордонслужби України", – повідомили у прес-службі .

У Держприкордонслужбі повідомили, що група осіб, у складі якої були переважно байкери, відтіснила генерал-полковника від офіцерів, з якими він вийшов за КПП, і силою заштовхали його у позашляховик. Автомобіль зник у невідомому напрямку.

Пізніше у Держприкордонслужбі повідомили, що з викрадачами були проведені переговори, в результаті яких Коваля звільнили.

Між тим, Міністерство закордонних справ заявило про те, що володіє доказами незаконного перебування на території України близько 3600 російських військових. Зокрема, як заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс,  встановлено, що російські військові представлені військовими підрозділами з Аханкали (Чечня), міста Владикавказа, Кубинки (Московська область), Тольятті (Самарська область), Іваново, Пскова та Ульяновська.

Крім того Перебийніс зазначив, що командування цих підрозділів вживає заходів з їх маскування на території України у зв'язку з прибуттям на територію України моніторингової місії Організації за договором і співробітництва в Європі.

У середу стало відомо, що від 6 березня починають діяти санкції ЄС щодо 18-ти колишніх українських чиновників, які передбачають заморожування незаконно нажитих державних коштів України. 

Між тим, міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс через події в Україні на невизначений термін включив 18 осіб у список іноземців, яким заборонено в'їзд у Латвійську Республіку. У списку, зокрема, екс-президент Віктор Янукович, його сини Олександр та Віктор, екс-глава Кабміну Микола Азаров та його син Олексій, екс-глава АП Андрій Клюєв, колишній очільник МВС Віталій Захарченко, екс-генпрокурор Віктор Пшонка та його син Артем, бізнесмен Сергій Курченко та інші.

5 березня стало відомо, що щодо командувача Чорноморським флотом Російської Федерації віце-адмірала Олександра Вітка відкрито кримінальне провадження. Вітку, зокрема, інкримінується  "підбурювання до державної зради, а також організація диверсії".

Цього ж дня Шевченківський районний суд Києва виніс ухвалу про затримання незаконного прем'єр-міністра Криму Сергія Аксьонова та спікера парламенту АРК Володимира Константинова. 

Крім того, Генеральна прокуратура доручила спецпідрозділам, які займаються оперативно-розшуковою діяльністю, затримати відстороненого командувача ВМС України Дениса Березовського.

5 березня стало відомо, що НАТО призупиняє та обмежує деякі заходи із практичного військового співробітництва з Росією, але інтенсифікує партнерство з Україною. За словами Генерального секретаря Альянсу Андерса Фог Расмуссена, Альянс пропонуватиме включення української сторони до своїх багатонаціональних проектів, спрямованих на розвиток оборонних потужностей.

У Верховній Раді, тим часом, було зареєстровано проект закону "Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення та гарантування національної безпеки України)", який передбачає скасування позаблокового статусу України.

5 березня проросійські мітингувальники знову захопили будівлю Донецької обладміністрації. Повідомляється, що вони розпочали свою акцію близько 16:00. Загалом перед адмінбудівлею зібралося близько 2 тисяч осіб.

Міліція спробувала стримати натиск за допомогою щитів, але обидві двері центрального входу були відкриті,залізні решітки були вибиті і люди увійшли в будівлю. Міліція відступила.

Учасники штурму аплодували самі собі і скандували "Беркут!", "Беркут!" і "Росія!"

У середу Росія ввела заборону на постачання ядерного палива на українські АЕС. Віце-прем'єр РФ Дмітрій Рогозін заявив, що заборона на пересування палива викликана нестабільною ситуацією в Україні.

Та 5 березня стало відомо, що в.о президента Олександр Турчинов поклав на Сергія Пашинського тимчасове виконання повноважень Глави Адміністрації президента. Відповідний указ оприлюднений на сайті глави держави.

Позначки:

читати ще