4 травня тисячі людей стали свідками сходження Благодатного вогню в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі. Це сталося приблизно о 14:15 за київським часом. Священний вогонь з'явився у вівтарі під час молитви патріарха Єрусалимського Феофіла, як це буває щороку напередодні Великодня. Після сходження вогню патріарх передав його віруючим, які запалили від нього 33 свічки – за віком Христа. Паломники вмивали Благодатним вогнем обличчя і голови. Від священного полум'я віруючі запалили лампади, щоб донести вогонь до своїх будинків.
4 травня стало відомо, що представники Парламентської асамблеї Ради Європи закликали владу України вжити всіх можливих заходів, щоб звільнити колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко після ухвали Європейського суду з прав людини в її справі.
«Ми особливо очікуємо, що влада України не буде чекати на це до рішення Страсбурзького суду за її скаргою щодо її засудження», – мовиться у спільній заяві співдоповідачів у справі України Моніторингового комітету ПАРЄ Майліс Репс і Марієтта де Пурбе-Лундін, а також доповідач Комітету з юридичних питань і прав людини ПАРЄ у справі відокремлення політичної і кримінальної відповідальності Пітер Омтзіхт.
На їхню думку, це було б не виправдано у світлі вже ухваленого рішення Страсбурзького суду.
У суботу в Бельгії зійшли з рейок і загорілися вагони поїзда з хімікатами. Бельгійська влада розпорядилася евакуювати близько 300 осіб після аварії між комунами Шеллебелле і Веттерен на півночі країни. Представники оператора бельгійських залізниць "Інфрабель" заявили, що в результаті катастрофи ніхто не постраждав. Після аварії кілька вагонів зайнялися і вибухнули.
За словами представників "Інфрабель", поїзд прямував в порт Гента з Нідерландів. Рух поїздів на ділянці Шеллебелле-Веттерен призупинено.
Та 4 травня Ізраїль підтвердив нанесення авіаудару по сирійській території. Про це повідомило агентство Ассошіейтед Прес з посиланням на неназваних представників ізраїльської сторони. Раніше телеканал CNN повідомив, що ізраїльські літаки завдали удару по території Сирії, не входячи в повітряний простір країни.
Метою авіаудару була партія зброї, що призначалася для ліванського руху "Хезболлах", відзначають джерела Ассошіейтед Прес без вказівки точного місця удару і його наслідків.
Згодом Ліван заявив, що літаки ВПС Ізраїлю за останні дні неодноразово вторгалися в повітряний простір Лівану. У повідомленні національного інформаційного агенства, зокрема, зазначається, що літаки пролетіли над південними ліванськими містами Сур і Бінт-Джбейль, а також над долиною Бекаа на сході країни. Крім того, вони імітували нанесення авіаударів по цих регіонах, відзначає агентство.