Події 4 серпня: затримання Мельниченка, ЦВК прийняла документи від 1,2 тис мажоритарників та в Туреччині масово звільнили генералів

4 Серпня 2012, 23:58

3 серпня, в аеропорту Неаполя затримали Миколу Мельниченка. Екс-майора Державної охорони України затримали за ордером, виданим українським Інтерполом, відразу після прибуття рейсу з Вашингтона. Цю ж інформацію підтвердило українське МЗС. За словами самого Мельниченка, він заявив про готовність пройти процедуру екстрадиції в Україну. В даний час він доставлений в еміграційну в'язницю.

Адвокат колишнього співробітника президентської охорони Миколи Мельниченка Микола Неділько допускає відновлення розгляду кримінальної справи за обвинуваченням колишнього президента Леоніда Кучми в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.Неділько також висловив припущення, що його клієнта можуть екстрадувати з Італії до США у рамках програми захисту свідків.

З 30 липня по 3 серпня Центральна виборча комісія прийняла документи від 1248 осіб для реєстрації в мажоритарних округах. Зокрема, документи до Центрвиборчкому подали 425 самовисуванців та 823 висуванці від політичних партій в мажоритарних округах. Так, лише 3 серпня ЦВК прийняла документи для реєстрації кандидатами у народні депутати України в одномандатних виборчих (мажоритарних) округах від 484 осіб. Також 3 серпня прийнято виборчі списки і відповідні документи у 224 осіб від Партії регіонів та 225 осіб від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» для подальшої реєстрації в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

Між тим, в суботу тривали з'їзди політичних партій.

Так, під час з'їзду партії "Громада", яку очолює екс-міністр Павло лазаренко, було затверджено першу п'ятірку та передвиборчу програму. Список політсили, прогнозовано очолив Павло Лазаренко. Під другим номером у списку йде його брат – Іван Лазаренко. Далі – Володимир Ляшенко, Юрій Філяк та Вікторія Орлова.

Також 4 серпня відбувся з'їзд партії «Українська платформа «Собор». Було оголошено першу п'ятірку кандидатів у депутати. Так, список очолили брати Капранови, за ними – колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко, під четвертим номером – політолог Олександр Палій, під п’ятим – кобзар Тарас Компаніченко. Лідер партії Павло Жебрівський йде на вибори в мажоритарному окрузі. 

Та 4 у Туреччині звільнили більше 50 генералів і адміралів, більшість з яких знаходяться під арештом за звинуваченням у змовах проти уряду Реджепа Ердогана. Про рішення було оголошено після того, як його схвалив турецький президент Абдулла Гюль.Офіційна причина відставок – необхідність скорочення штату. Одного офіцера звільняють у зв'язку з досягненням ним пенсійного віку. Водночас, багато експертів припускають, що судові процеси є частиною зусиль правлячої Партії справедливості і розвитку підірвати авторитет військових, які вважають себе гарантом світських принципів правління в Туреччині.

Позначки: