30 травня керівництво Пентагону підтвердило відведення значної кількості російських військ від кордону з Україною, водночас констатуючи, що в прикордонних регіонах все ще залишається кілька тисяч військовослужбовців РФ. Відповідні заяви були зроблені на борту літака міністра оборони США Чака Хейгела, який здійснює 12-денне турне країнами світу.
Водночас, генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен зауважив, що за оцінками Альянсу приблизно дві третини російський військ відведені або відводяться від українського кордону.
Між тим, Федеральна служба безпеки РФ заявила у п’ятницю про затримання чотирьох "терористів із "Правого сектору".
Українського режисера Олега Сенцова і ще трьох затриманих (Афанасьєв С., Чирній А., Кольченко А.) в ФСБ назвали "диверсійно-терористичною групою" і звинуватили у підготовці терактів у "Сімферополі, Ялті і Севастополі, а в подальшому знищення низки об'єктів життєдіяльності, залізничних мостів, ліній електропередач".
Згідно з повідомленням, режисер і його "спільники" готували вибухи в ніч на 9 травня "біля "меморіалу Вічного вогню" та пам'ятника Леніну в м. Сімферополі", а також хотіли спалити офіси "Російської громади Криму" і партії "Єдина Росія".
Всім затриманим обіцяють скоро оголосити звинувачення.
30 травня стався скандал із сухими пайками, наданими США бійцям антитерористичної операції. Так, «Інформаційний опір» повідомив, що українських силовиків годують «вітчизняними» сухарями, а сухпайки не доходять в зону АТО.
Міністерство оборони вже заявило про свою непричетність до торгівлі сухими пайками, наданими США для української армії.
Крім того, у Міноборони повідомили, що за час проведення АТО загинуло більше 20 військових.
30 травня з’явилася інформація про нібито звільнення чотирьох членів місії ОБСЄ, затриманих цього тижня бойовиками. Втім, у самій місії спростували цю інформацію і повідомили, що не можуть зв’язатися із своїми представниками.
30 травня Центральна виборча комісія прийняла й оголосила оригінальні протоколи з мокрими печатками про результати голосування виборців на позачергових виборах президента від всіх окружних виборчих комісій.
Разом з тим деякі протоколи були відправлені окружкомам на уточнення, і всі вони будуть розглянуті на засіданні ЦВК 31 травня.
Водночас, якщо в документах 12 прийнятих у п'ятницю окружкомів будуть виявлені неточності, то Центвиборчком відправить їх комісіям на уточнення й розгляне виправлені варіанти 1-2 червня.
У п’ятницю стало відомо, що за фактом організації Ренатом Кузьміним незаконного затримання екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка у 2010 році розпочато розслідування.
Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 27 (види співучасників) і ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч. 3 ст. 27 і ч. 3 ст. 371 (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою) Кримінального кодексу України.
Та 30 квітня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що НАК "Нафтогаз України" перерахував ВАТ "Газпром" $786 млн, повністю сплативши всі рахунки за поставки природного газу за ціною 268,5 долара за тисячу кубометрів і тим самим підготувавши умови для подачі до Стокгольмського арбітражу позову в спорі про ціну поставок.
Водночас, міністр енергетики РФ Алєксандр Новак заявив, що Росія готова надати Україні знижки на подальші поставки газу, але тільки після того, як отримає підтвердження початку погашення боргу.